Šokujúce odhalenie ruskej hviezdy: My síce stále pijeme, ale čo stvárali oni, to nemá obdobu!

Iľja Kovaľčuk
Iľja Kovaľčuk

MOSKVA - Ruskí olympionici kvôli systematickému dopingu a manipuláciám so vzorkami reprezentantov nebudú môcť na nadchádzajúcej olympiáde v Pjongčangu štartovať pod vlastnou vlajkou. To sa samozrejme nepáči ani hokejistom a k tomuto verdiktu sa vyjadrila aj jedna z najväčších ruských hviezd Iľja Kovaľčuk (34).

Hviezdny útočník tohtoročného suveréna KHL z Petrohradu vytiahol zákulisné pikošky z poslednej zimnej olympiády v Soči a poriadne sa obul do Rakúšanov, ktorí by v prípade neúčasti Ruska zrejme štartovali v Pjongčangu namiesto Zbornej. 

"Ako môžu potrestať Rusko, keď Rakúsko je na tom možno ešte horšie? Thomas Vanek bol počas poslednej olympiády v kokaínovom opojení. My síce stále pijeme, to je pravda, ale koho to zaujíma? Každý to robí," prišiel so šokujúcim priznaním skúsený rodák z Tveru. 

"Polovica rakúskeho tímu bola vo väzení, kde strávila noc, ale ráno si pokojne išli súťažiť do svojich disciplín. Bolo hlásené, že v noci ukradli tašky a bundy talianskeho bobového družstva a to bez akéhokoľvek dôvodu. Vymočili sa do snehu a dali to do džbánov na vodu čínskeho curlingového tímu,..." pokračoval v opisovaní zverstiev rakúskeho olympijského tímu Kovaľčuk. 

Ruský tím sa v Pjongčangu predstaví v dresoch bez štátnych symbolov a bez tradičného nápisu Rossija. Zborná si na úvod skupiny B skríži hokejky práve so slovenskou reprezentáciou, ďalšími dvomi účastníkmi skupiny sú reprezentácie USA a Slovinska. 


Tagy: Rusko Iľja Kovaľčuk Rakúsko Pjongčang

Zdroj:
športky
Foto:
SITA

DISKUSIA