VIDEO Rooneyho nepremenená penalta od ďalšej neodradila: Everton proti Swansea s parádnym obratom

Wayne Rooney a jeho gólové oslavy Wayne Rooney a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

LONDÝN - Domáci futbalisti FC Everton zvíťazili 3:1 nad hráčmi Swansea City v pondelkovom zápase 18. kola anglickej Premier League 2017/2018. Hostia sa ujali vedenia v 35. min, po rohovom kope zblízka doklepol loptu do bránky Leroy Fer.

"Karamelkám" sa podarilo zmazať manko o desať minút - po strele Wayna Rooneyho do žrde zo značky pokutového kopu poslal loptu do siete mladík Dominic Calvert-Lewin. Po zmene strán domáci pridali dva zásahy: v 64. min spoza šestnástky utešenou strelou skóroval Islanďan Gylfi Sigurdsson, o deväť minút Rooney napravil svoje zaváhanie a druhý pokutový kop premenil; zvolil opačnú stranu.

Everton - Swansea 3:1 (1:1)
Góly: 45.+ Calvert-Lewin, 64. Sigurdsson, 73. Rooney (z pok. kopu) - 35. Fer

Viac o téme: Wayne Rooney FC Everton Swansea City