VIDEO Legendárny Kobe Bryant sa od Lakers dočkal obrovskej pocty: Som veľmi pyšný!

Bývalý hráč Los Angeles Laker Kobe Bryant pózuje so svojou rodinou počas vyvesenia svojich dvoch dresov v rámci zápasu zámorskej NBA
Bývalý hráč Los Angeles Laker Kobe Bryant pózuje so svojou rodinou počas vyvesenia svojich dvoch dresov v rámci zápasu zámorskej NBA

LOS ANGELES - Oba dresy legendárneho Kobeho Bryanta s číslami 8 a 24 vyradil basketbalový klub zámorskej NBA Los Angeles Lakers na slávnostnom ceremoniáli pred zápasom s Golden State Warriors. Tie obliekal jeden z najlepších hráčov histórie profiligy počas jeho 20 rokov v metropole Kalifornie.

K vytiahnutiu oboch dresov najproduktívnejšieho hráča v dejinách Lakers prišlo pod strechu Staples Center v polčase duelu s úradujúcimi šampiónmi z Golden State, ktorí nakoniec v LA vyhrali až po predĺžení 116:114. "Cítim sa skvele a som veľmi pyšný, že som sem mohol prísť aj s mojou rodinou. Ako otca ma teší, že sú tu aj moje deti, ktoré zdieľajú tento okamih so mnou," citovala agentúra AP 39-ročného Bryanta. Ten sa stal desiatym hráčom 16-násobného šampióna profiligy Lakers, ktorému sa dostalo tejto pocty.

Keď sa novinári Bryanta spýtali, či bol lepší hráč ten s osmičkou alebo dvadsaťštvorkou na chrbte, odvetil: "To je ťažké povedať. Ale číslo osem malo čosi, čo dvadsaťštvorka nikdy nemala a to schopnosť rastu vlasov." Na slávnosti sa zúčastnilo veľa osobností a bývalých spoluhráčov Bryanta, vrátane Shaquilla O'Neala, Dereka Fishera, Magica Johnsona a majiteľky Lakers Jeanie Bussovej.

Dvojnásobný olympijský víťaz (2008 a 2012) nastrieľal v NBA 33.643 bodov. Je 5-násobný šampión a 18-násobný účastník zápasu All Star. V historických tabuľkách NBA je tretí najlepší strelec. V roku 2008 ho vyhlásili za najužitočnejšieho hráča ligy (MVP).


Tagy: Kobe Bryant

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR; Video: youtube.com

DISKUSIA