Dostal padáka, vymení ho Čech a navyše: Tvrdá kritika na hlavu slovenského trénera!

Peter Kukučka
Peter Kukučka

SCHAFFHAUSEN - Desať a pol mesiaca trvalo pôsobenie Slováka Petra Kukučku v pozícii hlavného trénera hádzanárov Kadetten Schaffhausen Handball.

Vedenie úradujúceho švajčiarskeho majstra v pondelok na svojej oficiálnej internetovej stránke informovalo o ukončení vzájomnej spolupráce s okamžitým účinkom. Nástupcom Kukučku sa stal Nemec Arno Ehret. Majster sveta z roku 1978 ako hráč, ktorý bol v minulosti kormidelníkom nemeckej i švajčiarskej reprezentácie, povedie Kadetten do konca aktuálnej sezóny.

Od nasledujúceho súťažného ročníka zaujme post šéftrénera bývalý dlhoročný hráč a kouč Schaffhausenu Petr Hrachovec. Ten v súčasnosti vedie rakúskeho obhajcu titulu Alpla HC Hard a reprezentáciu Švajčiarska do 21 rokov. Štyridsaťpäťročný Čech v uplynulých dňoch informoval, že v Harde v lete skončí z rodinných dôvodov. So Schaffhausenom postúpil do finále Pohára EHF 2010 a získal tri majstrovské tituly.

Podľa správy na webe 10-násobného švajčiarskeho majstra, kde nešetrili kritikou na adresu bojnického rodáka, nešlo napredovanie mužstva podľa predstáv. Kukučka napriek odkonzultovanému doplneniu a posilneniu kádra nevyužil ponúknutú šancu.

Jeho tím totiž nenaplnil napriek dobrej východiskovej pozícii ciele, v národnom pohári vypadol po zlom výkone a v ligovej súťaži tiež nepresvedčil. Kukučkovi vyčítajú aj to, že sa sa mu nepodarilo rozvinúť talenty mladých švajčiarskych hráčov, čo nie je dobrou správou pre reprezentáciu krajiny helvétskeho kríža. Neistota v družstve a niektoré hroziace odchody údajne prinútili vedenie konať, aby klub neprišiel o pozíciu v snahe obhájiť titul.

Kukučka mal kontrakt platný do konca sezóny. Schaffhausen prevzal začiatkom februára 2017 po Larsovi Waltherovi. S Kadetten, ktorý s ním v marci predĺžili zmluvu, bez jedinej prehry vo vyraďovacej časti obhájil majstrovský titul a na začiatku aktuálnej sezóny vyhral Švajčiarsky superpohár.

V Lige majstrov však jeho zverenci obsadili v základnej C-skupine predposledné 5. miesto so ziskom 8 bodov (4 - 0 - 6) a nepostúpili do ďalších bojov. V národnom pohári stroskotali v decembrovom semifinále na Berne (20:26) a v ligovej súťaži NLA im patrí aktuálne 2. priečka s bilanciou 10 - 1 - 3 a dvojbodovým odstupom za lídrom Wacker Thun.

Tridsaťpäťročný rodák odchovanec považskobystrickej hádzanej bol šesť a pol roka hráčskou oporou Kadetten Schaffhausen a podieľal sa na piatich majstrovských tituloch. V lete 2015 pre zdravotné problémy ukončil aktívnu kariéru. V minulosti uviedol, že jeho trénerský sen sa spája so Slovenskom. "Ako Slovák chcem viesť raz reprezentáciu na majstrovstvách sveta alebo olympijských hrách."


Tagy: Peter Kukučka Kadetten Schaffhausen

Zdroj:
SITA
Foto:
luzernerzeitung.ch

DISKUSIA