Slovanisti sa naďalej trápia: Po ďalšej porážke vyrovnali vlastný negatívny rekord!

Boris SádeckýBoris Sádecký Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Hráči Slovana Bratislava v stredu opäť nezískali v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) ani bod, pred vlastnými fanúšikmi podľahli Lade Togliatti 2:4. Zverenci trénera Eduarda Zankovca už ťahajú šnúru siedmich duelov bez bodu, vyrovnali tak vlastný negatívny rekord zo záveru základnej časti sezóny 2014/2015.

Po bezgólovej prvej tretine Slovan prehrával od 30. min gólom Sergeja Soina, no vzápätí vyrovnal Simon Després a odklial strelecké suchoty bratislavského tímu po 117:49 min. Potom poslal hostí do vedenia Vladimir Žurovľov a na 1:3 z pohľadu Slovana upravil Alexander Nesterov. Súboj neskôr zdramatizoval Lukáš Kašpar, no Slovan už nevyrovnal a inkasoval štvrtý gól od Kirilla Kapustina.

Eduard Zankovec, kouč Slovana Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR

Po strede má bratislavský klub na svojom konte 40 bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí predposledná 12. pozícia. Na ôsmu priečku Spartaka Moskva, ktorá zaručuje prienik do play-off, strácajú "belasí" 21 bodov. Šanca na postup do vyraďovacej časti je v prípade bratislavského klubu už len v rovine teórie.

Slovan sa najbližšie predstaví v sobotu 23. decembra opäť doma proti Avtomobilistu Jekaterinburg.

Hokej - Kontinentálna hokejová liga (KHL) - streda:
HC Slovan Bratislava - Lada Togliatti 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Góly: 32. Després (Štěpánek), 52. Kašpar (Řepík) - 30. Soin (Belousov, Bočarov), 37. Žuravľov (A. Streľcov), 51. Nesterov (Soin, Mistrjukov), 60. Kapustin (J. Novotný)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: 60. Nesterov (Lada) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Gamalej (Rus.), Odiňš (Lot.) - Golovľov, Černyšov (obaja Rus.), 6462 divákov

Zostavy:
Slovan: Štěpánek - Meszároš, Sersen, T. Voráček, Švarný, Ebert, Bačík, Després - Kašpar, Colby Genoway, Z. Boychuk - J. Mikúš, Réway, Buchtele - Řepík , Ščerbatov, Skalický - Marek Hecl, Sádecký, Marek Sloboda
Togliatti: Krasotkin - Charles Genoway, D. Ježov, D. Vorobjov, Ďakov, Kirillov, Kostromitin, Morenec - Harper, J. Novotný, Kapustin - Bočarov, Zernov, Belousov - Mastrjukov, Soin, Nesterov - A. Streľcov, V. Streľcov, Žuravľov

V úvode stretnutia bol aktívnejší Slovan, no nedarilo sa mu dostať sa do zakončenia. Nepomohla mu ani presilovka v polovice prvej tretiny, počas ktorej domáci nič nevymysleli. Na prelome dvoch tretín sa Slovan ubránil početnej výhode súpera.

V 27. min sa do sľubnej šance dostal Kašpar, ale gólman Krasotkin bol pripravený. Na opačnej strane nezaváhal Štěpánek pri pokuse Mastrjukova. Nestačil však na pokus Soina v 30. min počas vylúčenia Réwaya, kapitán hostí do bránky Slovana tečoval strelu Belousova. Streleckú mizériu Slovana po 117:49 min odklial v 32. min obranca Després, ktorý si v početnej výhode nakorčuľoval k bránke súpera po pravej strane a ponad rameno Krasotkina vyrovnal na 1:1. „Belasí“ od 37. min opäť prehrávali, keď Žuravľov z pravého kruhu prestrelil domáceho brankára. V záverečných sekundách druhej tretiny obranca Ebert neprekonal gólmana hostí.

Zach Boychuk verzus Denis Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR

Na začiatku tretieho dejstva po individuálnej akcii nepochodil hosťujúci Kirillov, v 51. min však Nesterov poslal Ladu do dvojgólového vedenia úspešnou exekúciou prečíslenia so Soinom. Za domácich potom duel zdramatizoval gólom vo vlastnom oslabení Kašpar úspešným únikom. V závere stretnutia hral Slovan bez brankára a hostia pridali aj štvrtý gól zásluhou Kapustina.

Hlasy po zápase:
Jakub Štěpánek, brankár Slovana: "Súper spoliehal viac-menej na brejky. Prvý gól nám dal v našom oslabení, čo nie je u nás nič nové, a potom využil dva brejky. Hráči Lady veľa nestrieľali, no potom sa zrazu ocitli predo mnou sami alebo to mali na kruhoch celkom dobre nabité. Pre mňa osobne nič-moc zápas. Prehrávať vonku je zlé, to sa ale deje celú sezónu, myslel som si, že aspoň doma sa o to viac pobijeme. Oba domáce zápasy boli hrateľné, ale prehrávame si ich vlastnými chybami."

Eduard Zankovec, tréner Slovana: "Nanešťastie naše chyby nám dnes nedovolili vyhrať a súper odišiel od nás s víťazstvom. Nie všetci hráči hrajú srdcom, preto nedokážu v zápasoch predviesť tie veci, ktoré trénujeme. Zach Boychuk nehral v tretej tretine, lebo dnes nebol hráčom, ktorý by hral srdcom."

Artis Abols, tréner Lady: "Bol to vyrovnaný zápas. V prvej tretine nám to nešlo, nevedeli sme podržať puk, v druhej sme si vytvorili jednogólový náskok, čo nás nakoplo do tretej tretiny. V nej sme zvýšili na 3:1, potom sme vymýšľali niečo, čo sme nemali. Nakoniec sme ale vybojovali výhru."

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Lada Togliatti
  • Zdroj: športky, SITA