VIDEO Bomby do hlavy a KO jednou železnou päsťou: Výber najlepších bitiek z NHL

Kevin Bieksa vypol Andyho Andreoffa jedinou ranouKevin Bieksa vypol Andyho Andreoffa jedinou ranou

NEW YORK - Hokej je bratý ako jeden z najdrsnejších športov. Hráči do seba vrážajú vo vysokej rýchlosti a snažia sa súperovi čo možno najviac znepríjemniť život na ľade. Nadávky, sekania, bodychecky, podrážania a mnoho iného, to všetko neoddeliteľne patrí k NHL. Keď už je to neúnosné, hráči neváhajú zhodiť rukavice a pobiť sa pred zrakmi tisícok fanúšikov. Hoci sa sezóna 2017/2018 začala iba v októbri, vyberať tie najlepšie rozhodne bolo z čoho. Pozrite sa na tie najlepšie bitky rozbehnutého ročníka zámorského hokeja.

1. Andy Andreoff vs Kevin Bieksa

I keď väčšina pekných bitiek je poriadne dlhých a obe strany si vymenia niekoľko presných úderov, niekedy stačí jedna železná rana. Celá bitka bola o jedinom údere. Andreoff dostal jednu presne mierenú ranu na bradu a okamžite išiel k ľadu. Aj keď sa nemotorne chcel postaviť a pokračovať v bitke, rozhodcovia a aj celá hala vedela, že už je po všetkom a budú sa naňho musieť pozrieť lekári.

2. Kurtis MacDermid vs Mike Liambas

Ak ste niekedy mali zlý deň, spomeňte si na chudáka Mika Liambasa a bude vám určite lepšie. 28-ročný Kanaďan sa v NHL ukázal iba sporadicky. Na hokejistu ho môžeme označiť za drobca, veď má iba 178cm a 89kg. Jeho súper bol síce o päť rokov mladší, no pozametal s ním ako so špinavou handrou. 195cm vysoký MacDermid mlátil Liambasa jednou tvrdou ranou za druhou, až kým nepadol na zem, kedy ho oslobodili rozhodcovia.

3. Tom Wilson vs Blake Coleman

Aký by to bol výber najlepších bitiek bez provokatéra Wilsona. Dlhoročný "zlý muž" Washingtonu Capitals sa vytiahol v bitke s Colemanom. I keď sa snažili byť aktívne obe strany, Wilson vypustil niekoľko tvrdých a dobre mierených pästí, ktoré vyzerali poriadne bolestivo. Coleman bol zakrátko otrasený a na ľade. O víťazovi nemohlo byť pochýb.

4. Zac Rinaldo vs Nicolas Deslauriers

Ďalším dobre známym provokatérom je Zac Rinaldo. Jeden z najviac nenávidených mužov v lige síce máchal päsťami ako posadnutý, no netrafil takmer nič. Na druhej strane jeho sok Deslauriers mieril presne a triafal tvrdo, a tak sa Rinaldo zakrátko ocitol na ľade a ani nevedel, odkiaľ to prišlo.

5. Chris Stewart vs Chris Thorburn

Súboj dvoch ťažkých váh. Ani jeden z Chrisov nie je žiadna bábovka, veď majú cez sto kíl a sú to tvrdí chlapi. Keď sa pustili do seba, ťažko bolo hľadať favorita. Skutočná maratónska bitka. Keď si rozhodcovia i komentátori mysleli, že už je koniec, Thornburn nabral druhý dych a nepripustil, aby ich ešte niekto oddelil. Obaja to ustáli, hoci ich to stálo všetky sily. Na konci nechýbalo športové potľapkanie a obaja hráči sa rozišli.

{{ poll.title }}

 • {{ question.text }} *
 • Vyhodnotenie
  Úspešnosť
  {{ succeeded.percent }}%
  Počet správnych odpovedí
  {{ succeeded.count }}/{{ questions.length }}

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: Tom Wilson Chris Thorburn Nicolas Deslauriers Kevin Bieksa Chris Stewart Kurtis MacDermid Zac Rinaldo Mike Liambas Andy Andreoff Blake Coleman
 • Autor: © Zoznam
 • FOTO: Youtube; VIDEO: Youtube
 • Zdroj: sportky - Rendek