Rusi plánujú pod neutrálnou vlajkou vyslať do Pjongčangu viac ako 200 športovcov

Ilustračné foto
Ilustračné foto

MOSKVA - Rusko plánuje vyslať na budúcoročné zimné olympijské hry v kórejskom Pjongčangu vyše dvestočlennú výpravu. Povedal to v rozhovore pre agentúru R-sport tamojší minister športu Pavel Kolobkov. Športovci aj tímy v kolektívnych súťažiach sa však predstavia iba pod neutrálnou vlajkou s označením OAR (Olympic Athlete from Russia).

Toto opatrenie prijal Medzinárodný olympijský výbor (MOV) ako odpoveď na rozsiahly štátom podporovaný doping počas ZOH 2014 v Soči. Tam súťažilo dovedna 232 ruských reprezentantov.

Celkovo sa na podujatie pod piatimi kruhmi pripravuje približne 450 ruských športovcov, len približne polovica z nich však spĺňa podmienky MOV na štart v Pjongčangu. Tam sa budú môcť predstaviť iba tí Rusi, ktorí preukážu svoju "dopingovú bezúhonnosť". Rusko chystá pre pretekárov, ktorí odmietnu účasť pod neutrálnou vlajkou vlastnú špeciálnu súťaž, informuje web iDnes s odvolaním sa na agentúru R-sport. MOV zverejní konečný zoznam v januári 2018. Za štart v Kórejskej republike, hoci pod neutrálnou vlajkou, sa už skôr vyslovil aj ruský prezident Vladimir Putin.


Tagy: Rusko Pjongčang

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA