Mladí Slováci to parádne odštartovali: Bielorusom nedali najmenšiu šancu!

Mladí Slováci pred MS do 20 rokov v príprave zdolali rovesníkov z BieloruskaMladí Slováci pred MS do 20 rokov v príprave zdolali rovesníkov z Bieloruska Zdroj: hockeyslovakia.sk

JAMESTOWN - Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov uspela v prvom z dvojice prípravných stretnutí pred majstrovstvami sveta tejto vekovej kategórie, keď v americkom Jamestowne zdolala rovesníkov z Bieloruska 4:1 (0:0, 2:0, 2:1).

Po bezgólovej prvej tretine Slováci otvorili skóre v 24. min gólom Mariána Studeniča. V 32. min strelil obranca Vojtech Zeleňák druhý gól slovenského tímu. Na začiatku tretej tretiny pridal tretí presný zásah opäť defenzívny hráč Marek Korenčík a na 4:0 zvýšil v 56. min útočník Niki Jaško. Brankár Roman Durný si napokon neudržal čisté konto, v 58. min ho prekonal Igor Šarangovič. Slováci mali v tomto stretnutí zjednodušenú úlohu v tom, že ich súper mal v nohách zápas so silným tímom USA z predchádzajúcej noci. Bielorusi podľahli vysoko 0:14.

Po dohode trénerov si oba tímy zahrali aj päťminútové predĺženie pri formáte tri na tri, v ktorom pridali po góle. Najprv uspel kapitán Bielorusov Suško, krátko nato aj Samuel Buček. Následne ešte nasledovalo päť sérií samostatných nájazdov, v ktorých boli úspešnejší Slováci.

Majstrovstvá sveta do 20 rokov sa uskutočnia v dňoch 26. 12. 2017 - 5. 1. 2018 v americkom Buffale, kde mladí Slováci odcestujú na Štedrý deň 24. decembra. O deň skôr zverenci trénera Ernesta Bokroša absolvujú generálku na šampionát v druhom a záverečnom prípravnom dueli proti ruským vrstovníkom. Slovenskí reprezentanti na MSJ 2018 v Buffale odohrajú v základnej skupine štyri zápasy. Začnú duelom proti Kanaďanom 27. decembra, o deň neskôr nastúpia proti domácim Američanom. Po dni voľna ich čakajú rovesníci z Fínska a potom silvestrovský duel proti Dánom.

Prípravný zápas - Jamestown (USA):

Slovensko "20" - Bielorusko "20" 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Góly: 24. Studenič (Liška, A. Leško), 32. Zeleňák (Kmec, Liška), 42. Korenčik (Tamáši, Vybiral), 56. Jaško (Studenič, Marcinek).- 58. Šarangovič (Martyňuk, Suško)
(Martynuk, Suško)
Vylúčenia:4:3 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia 0:0.

Zostava SR "20": Durný - Hedera, Korenčik, Matejovič, Fereta, Kmec, A. Leško, M. Ivan, Zeleňák - V. Čacho ml., Tamáši, Krivošík - Solenský, Miloš Roman, Vybiral - A. Liška, N. Jaško, P. Marcinek - Buček, A. Ružička, Studenič.

Ernest Bokroš (hlavný tréner SR "20"):"Na začiatok musím povedať, že pre Bielorusov to bol dvojzápas. Včera hrali prípravné stretnutie so Spojenými štátmi, kým my sme boli oddýchnutí. Čakal som, že budeme ešte trochu silnejší na puku, ale celkovo sme ovládli hru. Chlapci dali pekné góly, začali si veriť, po celý zápas sme boli, myslím si, lepším mužstvom. Musíme ešte niektoré veci vylepšiť, pretože súper nekládol taký odpor, aký som čakal."

Viac o téme: Ernest Bokroš Vojtech Zeleňák Marián Studenič Marek Korenčík Niki Jaško