VIDEO Vianoce v NHL oslavovali tí najslabší: Arizona a Buffalo dostali darčeky už teraz

Mike Smith a Paul Byron v tesnom súboji.Mike Smith a Paul Byron v tesnom súboji. Zdroj: SITA

NEW YORK - Piatok v hokejovej NHL prial slabým. Posledný tím Východnej konferencie Buffalo zdolal Philadelphiu 4:2 a Jack Eichel dosiahol dva góly v závere do prázdnej bránky. Buffalo sa na Východe na 5 bodov priblížilo predposlednej Ottawe.

"Konečne sme naplnili náš herný plán počas celých 60 minút. Najmä v tretej tretine sme odviedli dobrú prácu, čo sa predtým nestávalo," uviedol Jack Eichel na webe NHL.

Zvíťazil aj najslabší tím celej súťaže. Arizona zdolala Washington 3:2 po predĺžení, rozhodol Clayton Keller 13. gólom v sezóne. "Neboli sme v závere nervózni. Normálne sme korčuľovali a posúvali si puk. Potom to je pre súpera oveľa ťažšie," povedal Clayton Keller. Piatkové dianie v NHL bolo bez Slovákov.

Sumáre NHL - piatok:

Buffalo - Philadelphia 4:2 (0:0, 0:0, 4:2)
Góly: 44. O´Reilly (E.Kane), 52. E. Kane (Gorges, Okposo), 59. Eichel (Scandella, O´ Reilly), 60. Eichel (Scandella) - 58. Raffl (Giroux, Voráček), 50. Gostisbehere (Giroux, Voráček)

Florida - Minnesota 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Góly: 17.Trocheck (Petrovic, Malgin), 42. Huberdeau (Barkov), 52. Brickley (Yandle), 60. Huberdeau (Barkov) - 9. Suter (Dumba, Mikael Granlund), 31, Winnik

Arizona - Washington 3:2 po predĺž.(0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
Góly: 42. Dvorak (Goligoski, Chychrun), 59. Fischer (Keller, Demers), 65. Keller (Domi, Goligoski) - 26. Oshie (Vrána, Kuznecov), 44. Kuznecov (Djoos, Carlson)

Calgary - Montreal 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Góly: 50. Ferland (Michael Frolík, Monahan), 50. Tkachuk (Backlund, J. Gaudreau) - 11. Froese (Jordie Benn, Galchenyuk), 39. Deslauriers (Froese, Carr), 44. Gallagher (Lehkonen, Plekanec)

Viac o téme: Buffalo Sabres Arizona Coyotes Jack Eichel Clayton Keller