Najlepšia svetová atlétka roka udivuje: Dvojnásobná svetová šampiónka dokázala, čo nik predtým!

Maria Lasickiene
Maria Lasickiene

MINSK - Dvojnásobná svetová šampiónka v skoku do výšky Maria Lasickiené dokázala, čo nik predtým. Na halovom výškarskom mítingu „Vianočné hviezdy“ v jednom z nákupných centier Minsku prekonala hneď na prvý pokus rovné dva metre, čo sa v decembri pod strechou ešte nijakej atlétke nepodarilo.

Lasickiené, najlepšia svetová atlétka tohto roka v ankete Athletics International, sa potom pokúšala aj o halový svetový rekord 208 cm, jej pokusy boli celkom sľubné. Najbližšie sa predstaví 11. januára 2018 v Čeľabinsku.

„Tréner mi po prekonaní dvoch metrov povedal, nech skúsim 208 cm. Nikdy mu neprotirečím, najlepšie vie, na čom v danej chvíli mám. Dvojmetrový výkon v decembri je veľmi dobrý signál pred hlavnou halovou sezónou,“ vyhlásila 24-ročná Ruska, pre ktorú to boli 26. preteky v kariére s výkonom aspoň dva metre.

Na druhej priečke za Lasickiené skončil v Minsku ukrajinská reprezentantka Kateryna Tabašnyková v halovom osobnom rekorde 192 cm, na tretej Bieloruska Maria Žodiková so 187 cm. Súťaž výškarov vyhral medailista z ME 2017 do 23 rokov Viktor Lonskyj z Bieloruska, ktorý si utvoril halový „osobák“ 228 cm. Druhý skončil jeho krajan, bronzový z halových ME 2017 v Belehrade a Banskobystrickej latky 2017 Pavel Seliverstov výkonom 224 cm.


Tagy: Maria Lasickiené

Zdroj:
SITA
Foto:
eurosport.interia.pl

DISKUSIA