Zbláznil sa? Nikdy neporazený Mayweather vyzval na basketbalový duel o milión legendu NBA!

Floyd Mayweather
Floyd Mayweather

LOS ANGELES - Nikdy neporazeného profesionálneho boxera Floyda Mayweathera možno čaká poriadny debakel. Nie však v ringu, ale na basketbalovom ihrisku. Bývalý mnohonásobný majster sveta si totiž "dovolil" vyzvať na duel jeden na jedného legendu NBA Kobeho Bryanta, navyše o milión dolárov.

Štyridsaťročný Mayweather podľa mnohých neuvážene a impulzívne oslovil o rok mladšieho Bryanta na jeho Instagrame. V komentári u jedného z basketbalistových príspevkov uviedol: "Som pripravený zahrať si s tebou jeden na jedného o 1,000.000 dolárov".

 

Ak by bola výzva myslená vážne a k súboju by skutočne došlo, za rovnakých podmienok by si zrejme Mayweather ani neškrtol. Päťnásobný víťaz NBA Bryant je nielen o 25 cm vyšší, ale logicky neporovnateľne šikovnejší s loptou a v hre jeden na jedného by s ním mala problémy drvivá väčšina profesionálnych basketbalistov.

Hoci sa suma milión dolárov môže zdať bláznivá, ani pre jednu z amerických športových hviezd príliš neznamená. Podľa magazínu Forbes si Mayweather počas úspešnej kariéry zarobil 785 miliónov dolárov, Bryant ešte o zhruba 15 miliónov viac.


Tagy: Kobe Bryant Floyd Mayweather

Zdroj:
ČTK
Foto:
Instagram

DISKUSIA