VIDEO Česká motocyklistka ide za svojím snom: Kvôli Dakaru sa zadĺžila na 10 rokov!

Gabriela Novotná
Gabriela Novotná

PARDUBICE - Gabriela Novotná sa v januári stane prvou českou motocyklistkou na Rely Dakar a splní si tak veľký sen. Neváhala sa kvôli tomu aj zadlžiť, aby zaplatila náklady na účasť na slávnej súťaži, vzala si hypotéku.

Dvadsaťdeväťročná pretekárka vyrazí na štart so sloganom "Sny sa plnia", k čomu prispela aj tým, že si na zaplatenie nákladov vzala hypotéku. "Som sama sebe najväčším sponzorom. Čakala som, že pôjde zháňanie financií trošku lepšie, ale keď to nešlo, tak som stála pred rozhodnutím, či sen opustiť, alebo oddialiť. Jediné, čo sa vo finále počíta, sú zážitky. Tie vám už nikto nevezme, a to je dôležitejšie ako čokoľvek iné," vysvetlila Novotná.

Svojho rozhodnutia ale neľutuje. "Stálo mi to za tie peniaze. Je ale pravda, že to nie je ideálne, mám z toho trochu obavy a budem to platiť zrejme ďalších desať rokov. Keby ale človek za svojím snom nešiel, bolo by to zle," uviedla Novotná.

Ambície Novotnej sú jednoduché - dôjsť do cieľa. "A prísť so cťou. Nechcela by som sa tam doplaziť. Miera dojazdovosti je asi 53 percent, takže by bolo veľmi nepokorné hovoriť niečo iné," podotkla Novotná, ktorá si vie predstaviť, že sa viackrát na slávnej rely už nepredstaví. "Druhú hypotéku si nevezmem ... Keby sa podarilo zohnať partnerov a pár rokov sa pretekaniu venovať, tak by sa mi to ale páčilo," dodala Novotná.


Tagy: Rely Dakar Gabriela Novotná

Zdroj:
ČTK
Foto:
Facebook - Gabriela Novotná

DISKUSIA