VIDEO Hviezdy PSG na turné v Katare: Hráči trénovali na plávajúcom futbalovom ihrisku

Neymar so spoluhráčmi v Katare
Neymar so spoluhráčmi v Katare

DOHA - Hviezdy z klubu Paris Saint-Germain sa tento týždeň počas zimného turné klubu 2017 stretli s tisíckami futbalových fanúšikov z Kataru. Tím, ktorý sa môže pochváliť špičkovými hráčmi sveta, ako sú Neymar Jr, Edinson Cavani, Kylian Mbappe, Dani Alves, Marco Verratti, Julian Draxler a Angel Di Maria, strávil v Katare dva dni.

Jedným z najzaujímavejších okamihov turné bola svetové premiéra tréningovej hry na plávajúcom futbalovom ihrisku vo vodách Perzského zálivu na Westbay v Dohe s ohromujúcou panorámou mesta v pozadí. V nabitom programe bola aj púštna safari, na ktorú sa hráči prepravili s pomocou Katarskej agentúry cestovného ruchu (QTA), aby mohli obdivovať krásne vnútrozemské more a relaxovať v typickom púštnom tábore. Hráči slávneho klubu mali tiež možnosť spoznať kultúru Kataru počas návštevy múzea Msheireb, aby sa dozvedeli viac o histórii krajiny a zoznámili s tradičným katarským jedlom na streche majestátneho hotela Shangri-La s nádherným výhľadom na Corniche v Dohe.

Niekoľko hráčov sa zúčastnilo stretnutia s verejnosťou, ktoré zorganizovala spoločnosť Ooredoo v nákupnom centre Mall of Qatar. Privítali ich tu stovky vzrušených miestnych fanúšikov, ktorí chceli aspoň na chvíľu vidieť svojich obľúbených hráčov naživo. Ooredoo tiež pozvalo 50 detí, aby sa zúčastnili nácviku vedeného trénerom Unaim Emerym, za pomoci Zoumana Camaru a hráčov z tímu.

V priebehu návštevy dostalo 20 sľubných mladých miestnych športovcov, vybraných Katarskou národnou bankou (QNB) a ministerstvom školstva, šancu stretnúť sa s hráčmi zo slávneho klubu a naučiť sa od nich nové zručnosti či získať neoceniteľné skúsenosti do budúcnosti. 21. decembra sa hráči a zástupcovia klubu zúčastnili slávnostnej tradičnej večere v Katare.

Okrem toho sa katarský hráč FIFA Aameghessib z klubu Paris-Saint-Germain a francúzsky hráč Mannika zúčastnili e-športového turnaja predstavujúceho najväčšie katarské talenty, predtým, než si zahrali s niekoľkými futbalovými hráčmi z klubu Paríža Saint-Germain. 


Tagy: Neymar Edison Cavani Kylian Mbappé

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
TASR
Foto:
Facebook - PSG; Video: psg.fr

DISKUSIA