VIDEO Košice doma nestačili na Banskú Bystricu, Trenčín otočil duel so Žilinou

Na snímke vľavo hráč Košíc Dávid Šoltés, vpravo brankár Ján LukášNa snímke vľavo hráč Košíc Dávid Šoltés, vpravo brankár Ján Lukáš Zdroj: TASR - Roman Hanc

KOŠICE - Hokejisti HC Košice podľahli hráčom úradujúceho majstra HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:4 na domácom ľade vo štvrtkovom šlágri 31. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018. Úvodný gól stretnutia strelil v 29. min útočník hostí Michal Kabáč.

Domáci otočili skóre vo svoj prospech presnými zásahmi Marka Hovorku a Davida Pacana. V záverečnej tretine vyrovnal druhým gólom Kabáč a víťazný presný zásah "baranoov" strelil Guillaume Asselin. Triumf hostí poistil päť sekúnd pred záverečnou sirénou Éric Faille.

Hráči Banskej Bystrice tak znepríjemnili večer Petrovi Bartošovi, pre ktorého pripravili domáci pred stretnutím slávnosť na jeho počesť. Niekdajší útočník odohral v košickom drese dovedna 11 extraligových sezón. Štyridsaťštyriročný Martinčan, ktorý sa v máji 2000 podieľal na striebre slovenskej hokejovej reprezentácie na MS v Petrohrade, získal s Košičanmi päť majstrovských titulov.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 31. kolo - štvrtok:

HC Košice - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
Góly: 36. Marek Hovorka (Suja, Kafka), 39. Pacan (Suja, Spilar) - 29. Kabáč, 46. Kabáč (Róth), 59. Asselin (M. Bartánus, Faille), 60. Faille (T. Hrnka, Brittain)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška, Stano - M. Orolin, Gavalier, 8347 divákov

Zostavy:
Košice: Lundström - Šedivý, B. Kessel, Koch, Čížek, Michalčin, Pulli, M. Novotný - Suja, Marek Hovorka, Kafka - Šoltés, Pacan, Spilar - Jenčík, Boltun, Hričina - Š. Petráš, Vrábeľ, T. Klíma
Banská Bystrica: Lukáš - Kubka, I. Ďatelinka, Delisle, M. Rosandič, Aliu, Sedlák, Róth, Kupec - T. Hrnka, T. Surový, Brittain - P. Valent, Bubela, M. Bartánus - Giľák, Faille, Asselin - Kabáč, Češík, Gabor

Dvojgólový Kytnár zariadil triumf Zvolena nad Liptovským Mikulášom

Hokejisti HKM Zvolen triumfovali nad hráčmi MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:2 na domácom ľade. Po bezgólovej úvodnej tretine otvoril stav zápasu hosťujúci Patrik Števuliak, ale ešte v závere prostredného dejstva vyrovnal počas presilovej hry Peter Hraško. Triumf Zvolenčanov stanovil dvoma gólmi v tretej časti hry 28-ročný útočník Milan Kytnár. Necelých šesť minút pred záverečnou sirénou síce znížil v početnej výhode Mário Kurali, ale 24 sekúnd pred koncom ešte skóroval Rastislav Špirko, ktorý určil dvojgólový rozdiel a spečatil víťazstvo domácich. Liptáci neuspeli už v siedmom zápase po sebe, hráči Zvolena triumfovali jedenásťkrát v ostatných dvanástich dueloch.

HKM Zvolen - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Góly: 39. Hraško (Michal Chovan), 43. Kytnár (Hraško, Šišovský), 47. Kytnár (Michal Chovan, Jozef Kováčik), 60. Špirko - 37. Števuliak (Rudolf Huna, Langhammer), 55. Kurali (R. Suchý)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Snášel - Výleta, M. Kollár, 1916 divákov

Zostavy:
Zvolen: M. Šimko - Hraško, Drgoň, Ross, T. Bokroš, Ťavoda, J. Kováčik, Andersons, Wharton - Michal Chovan, Špirko, Šišovský - Obdržálek, O. Steen, Coffman - Síkela, Kytnár, Matis - V. Fekiač, L. Jurík, Martin Ďaloga
Liptovský Mikuláš: J. Hollý - J. Nemec, Gründling, Kurali, R. Suchý, J. Tabaček, Mezovský, Nádašdi, M. Moravčík - Rudolf Huna, Langhammer, Števuliak - B. Rapáč, Piatka, A. Laco - Kriška, M. Sukeľ, J. Sukeľ - Žiak, Uhrík, Vybiral

Nitra v deväťgólovom zápase zdolala Detvu

Hokejisti HK Nitra triumfovali nad hráčmi HC 07 Detva tesne 5:4 pred vlastnými priaznivcami. Podpoľanci prekvapivo viedli v 22. min už 3:0, Nitrania však vyrovnali v priebehu deviatich minút. O minútu neskôr už opäť viedli hostia gólom Filipa Surovku. V záverečnom dejstve vyrovnal počas presilovej hry Judd Blackwater a triumf aktuálneho slovenského vicemajstra zariadil v 58. min Radoslav Macík. Hokejisti Detvy natiahli sériu bez víťazstva už na jedenásť zápasov.

HK Nitra - HC 07 Orin Detva 5:4 (0:2, 3:2, 2:0)
Góly: 28. Rais (M. Paulovič, J. Ručkay), 33. Milam (Kovacs, M. Slovák), 37. M. Slovák (Blackwater, Kovacs), 50. Blackwater (Milam, M. Slovák), 58. Macík (J. Ručkay) - 1. Utkin (J. Tibenský), 10. Šimon (Videlka, Gachulinec), 22. Videlka (Murček), 38. Surovka (Gachulinec, Murček)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Kalina - Jobbágy, Korba, 2018 divákov

Zostavy:
Nitra: Lawson - Rais, Mezei, Milam, Ordzovenský, M. Versteeg, Rýgl, Michal Pupák, Korím - Macík, M. Paulovič, J. Ručkay - Kovacs, M. Slovák, Blackwater - Csányi, J. Šiška, Rzavský - Miroslav Pupák, Timotej Šille, H. Ručkay
Detva: Hackett - Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Šimon, Gachulinec, D. Jendroľ, Macejko - Utkin, Surovka, J. Tibenský - Milý, Matúš Chovan, Žilka - Videlka, Murček, Piačka - M. Surový, Huňady, Gašpar

Trenčín otočil zápas a doma zdolal Žilinu

Hokejisti Trenčína zvíťazili na domácom ľade nad hráčmi Žiliny tesne 3:2. Domáci otáčali nepriaznivý priebeh stretnutia, keď po prvej tretine prehrávali 0:2 gólmi Radima Hrušku a Lukáša Kozáka. O víťazovi duelu rozhodla druhá tretina, v ktorej sa postupne strelecky presadili v drese Dukly Juraj Bezúch, Jozef Švec a Tibor Varga. Trenčín vedie ligovú tabuľku a zvíťazil po dvoch nezdaroch. Žilina je na siedmom mieste.

HK Dukla Trenčín - MsHK Doxxbet Žilina 3:2 (0:2, 3:0, 0:0)
Góly: 30. Bezúch (O. Mikula, Radivojevič), 32. J. Švec (Gašparovič), 35. T. Varga (Radivojevič, Cebák) - 1. R. Hruška, 7. L. Kozák (Švihálek, Handlovský)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, Müllner - Junek, Krajčík, 3227 divákov

Zostavy:
Trenčín: M. Valent - Pač, Frühauf, Holenda, Cebák, Bohunický, Adam Themár, Ďurkech, Špankovič - Radivojevič, Sojčík, T. Varga - Marcel Hossa, T. Bulík, Bezúch - O. Mikula, R. Dlouhý, M. Hecl - J. Švec, J. Pardavý ml., Gašparovič
Žilina: T. Tomek - L. Kozák, Juraško, Martin Mazanec, Poulin, Michal Roman, Chaloupka, Mendrej, Hatala - Klimenta, Handlovský, T. Pospíšil - M. Tvrdoň, R. Hruška, J. Jurík - Švihálek, Holovič, Stupka - Dolinajec, Húževka, Rogoň

Poprad tesne zvíťazil v Nových Zámkoch

Hokejisti Nových Zámkov neuspeli na vlastnom ľade a podľahli hráčom Popradu 2:3. "Kamzíci" viedli v 18. min o dva góly, keď sa v priebehu 95 sekúnd presadili Patrik Svitana a Dávid Buc. V druhej tretine zvýšil náskok Podtatrancov Jindřich Abdul. Domáci skórovali až v poslednej časti hry, keď v 43. minúte prekonal Mathieua Corbeila v popradskej bránke Štěpán Hřebejk a v 44. minúte Lotyš Kaspars Saulietis. Poprad triumfoval štvrtýkrát po sebe a je aktuálne na 6. mieste ligovej tabuľky s 57 bodmi. Novým Zámkom patrí so ziskom 34 bodov ôsma pozícia.

HC Nové Zámky - HK Poprad 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
Góly: 43. Hřebejk (R. Varga, Fábry), 44. Saulietis - 17. Svitana (Štrauch), 18. Buc (McDowell, Svitana), 30. Abdul (D. Bondra, Vartovník)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Juraj Konc st., Jonák - Gegáň, J. Tvrdoň, 1352 divákov

Zostavy:
Nové Zámky: Foltán - Látal, Salija, Michal Novák, Plášil, M. Jass, Vidovič, Dubec, Šimek - Lorraine, Š. Novotný, Cetkovský - Zbořil, Šimun, Saulietis - Lantoši, V. Škoda, R. Varga - Hřebejk, Fábry, Gratton
Poprad: Corbeil - McDowell, D. Brejčák, Petran, P. König, Dinda, Ježek, Jáchym, Krempaský - Svitana, Mlynarovič, Štrauch - Buc, Heizer, Lichanec - D. Bondra, Vartovník, Abdul - Vašaš, Bjalončík, Hvila

Viac o téme: HC Košice HK Dukla Trenčín HC ‘05 iClinic Banská Bystrica MsHK Doxxbet Žilina