Bývalý slovenský reprezentant sa dočkal veľkej pocty: Slovan vyvesí pamätnú zástavu s jeho podobizňou

Richard Kapuš
Richard Kapuš

BRATISLAVA - Klub HC Slovan Bratislava si pred záverečným tohtoročným duelom v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) v sobotu 30. decembra proti fínskemu Jokeritu Helsinki uctí svojho niekdajšieho hráča Richarda Kapuša. "Belasí" sa rozhodli pod strechu Zimného štadióna Ondreja Nepelu, v ktorom hráva svoje domáce súboje, vyvesiť pamätnú zástavu s podobizňou 44-ročného Kapuša. Ten za Slovan odohral dovedna 14 sezón a je lídrom viacerých klubových štatistík.

Richard Kapuš odohral za Slovan 655 zápasov, dosiahol v nich 218 gólov a 346 asistencií. S "belasými" získal šesť slovenských titulov. Za reprezentáciu Slovenska odohral 71 zápasov, z toho až 47 na MS a 10 na ZOH v rokoch 2002 a 2006. Podieľal sa na striebre z MS 2000 v Petrohrade a bronze z MS 2003 v Helsinkách. Na klubovej úrovni okrem Slovana hral za Metallurg Novokuzneck, Ladu Togliatti či Avangard Omsk, vo Švédsku za Luleu, v Česku za Třinec. Hráčsku kariéru skončil v ukrajinskom Berkute Kyjev v sezóne 2011/2012. Po skončení hráčskej kariéry zamieril späť do Slovana a venuje sa trénerstvu mládeže.

Podobizeň Richarda Kapuša bude po Jánovi Staršom, Jozefovi Golonkovi, Václavovi Nedomanskom, Vladimírovi Dzurillovi, Milanovi Kuželovi, Mariánovi Šťastnom, Dáriusovi Rusnákovi, Dušanovi Pašekovi, Zdenovi Cígerovi, Miroslavovi Šatanovi a trénerovi Ladislavovi Horskom trinástou zástavou pod strechou Zimného štadióna Ondreja Nepelu. Klubovú Sieň slávy dopĺňa zástava fenomenálneho krasokorčuliara a olympijského víťaza zo Sapporo 1972 Ondreja Nepelu, ktorý bol tiež členom Slovana Bratislava.


Tagy: HC Slovan Bratislava Richard Kapuš

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA