Dorničovi dochádza trpezlivosť: Detva je ako trabant! Otvorená výzva pre majiteľa

Ivan DorničIvan Dornič Zdroj: TASR

DETVA - Dlhodobá séria neúspešných výsledkov hokejistov HC 07 Orin Detva "zakopáva" nováčika Tipsport ligy na poslednej 10. priečke tabuľky.

Trpezlivosť dochádza už aj súčasnému kormidelníkovi Ivanovi Dorničovi, ktorý naznačil svoj úmysel abdikovať.

"Ak neprídu dvaja - traja kvalitní a skúsení hráči, tak končím. Myslím si, že mám schopnosti viesť tím z najvyššej súťaže. Bol som rád, že si na mňa spomenul Robo Ľupták (šéf klubu z Detvy, pozn.), ale čo momentálne zažívam, neprajem žiadnemu trénerovi," spustil Dornič na tlačovej konferencii po štvrtkovom stretnutí 31. kola v Nitre (4:5) a pokračoval: "Áno, za výsledky je zodpovedný kouč, lenže všetky tímy sa posilňujú a my stagnujeme. Góly dostávame po chybách, ktoré nemôžu robiť ani dorastenci. Nemám nervy byť stále ten najhorší. Na trabante nemôžete súťažiť s ferrari. Ešte sa chcem hokejom baviť a nie báť sa toho, čo ma čaká po zápase."

Dornič je trénerom Detvy od polovice októbra, keď nahradil Dušana Kapustu. Detvania naposledy zvíťazili 17. novembra, keď na svojom ľade zdolali Novozámčanov 4:2. Odvtedy ťahajú šnúru jedenástich prehier za sebou, zabodovali len doma s majstrovskou Banskou Bystricou, ktorej podľahli po nájazdoch.

Viac o téme: Ivan Dornič HC 07 Orin Detva
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články