FOTO Šláger v snehovej kalamite: Prehra so Slovenskom? Toto spravila s Američanmi

Zápas pod holým nebom sa niesol v znamení hustého sneženia
Zápas pod holým nebom sa niesol v znamení hustého sneženia

BUFFALO - Hokejoví reprezentanti USA do 20 rokov zvíťazili vo svojom treťom vystúpení v A-skupine juniorských MS v Buffale nad rovesníkmi z Kanady 4:3 po samostatných nájazdoch. V záverečnom rozstrele sa presadili iba domáci Američania, úspešnými exekútormi boli Kieffer Bellows a Brady Tkachuk. Zámorské derby sa hralo počas neustáleho hustého sneženia na otvorenom štadióne New Era Field v Orchard Parku, ktorý je domovským stánkom klubu ligy amerického futbalu (NFL) Buffalo Bills.

Bolo to historicky prvé stretnutie pod holým nebom na svetovom šampionáte hokejistov do 20 rokov. Návšteva 44.592 divákov je zároveň nový rekord juniorských MS. "Pre celkovú atmosféru zápasu bolo dobré, že snežilo. Cítili sme, že ľudia sa bavili. Prvá tretina nám nevyšla, ale v ďalšom priebehu sme sa zlepšili. Tréner nám prízvukoval, že ak dáme prvý gól, prídu aj ďalšie," povedal po stretnutí Tkachuk.

Strelec víťazného gólu Bellows cíti z tímu veľkú vnútornú silu. "O prehre so Slovenskom sme sa veľa rozprávali. Ešte viac sme sa zomkli a sme ako jedna rodina. Nikdy sme o sebe nepochybovali a všetci bojujeme jeden za druhého."

"Hra či publikum, jednoducho všetko bolo úžasné. Husto snežilo, najmä počas druhej tretiny, ale bola to zábava, keďže to bolo niečo iné ako bežný zápas. Cítil som sa, akoby som hral na rybníku," uviedol podľa oficiálnej stránky šampionátu center USA Casey Mittelstadt, výber Buffala Sabres v prvom kole z ôsmeho miesta počas ostatného draftu.

"Najdôležitejšie podľa mňa bolo, že sme zostali celý zápas pozitívne naladení. Nikto z nás neprestal veriť, že sa vrátime do zápasu. Vedeli sme, že ak strelíme jeden gól, neskôr pridáme i ďalší," zhodnotil americký obranca Mikey Anderson. 

Američania si napravili chuť po predchádzajúcej senzačnej prehre so SR (2:3) a poskočili na druhé miesto v tabuľke. Skupinu vedie napriek prvej prehre Kanada, mladí Slováci figurujú priebežne na 4. postupovej pozícii.


Tagy: USA Kanada

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA