VIDEO Päťdesiatdva bodov DeRozana do histórie Toronta, Chicago padlo v predĺžení

DeMar DeRozan (10) v akciiDeMar DeRozan (10) v akcii Zdroj: SITA

NEW YORK - DeMar DeRozan je novým lídrom histórie basketbalového klubu Toronto Raptors v počte nastrieľaných bodov v jednom zápase NBA. Toronto zdolalo Milwaukee 131:127 po predĺžení a DeRozan zaťažil konto súpera 52 bodmi, premenil aj 5 trojkových pokusov.

Predchádzajúcimi rekordérmi Toronta boli 51-bodoví Vince Carter a Terrence Ross.Carter dosiahol 51 bodov 27. februára 2000 proti Phoenixu, Ross 25. januára 2014 proti Los Angeles. V Air Canada Centre hráči Toronta natiahli sériu víťazstiev na 12 zápasov a vo Východnej konferencii im patrí 2. priečka za súpermi z Bostonu.

"Už ako dieťa som si predstavoval, že raz zažijem moment, ako je práve tento," povedal DeRozan po zhliadnutí videa v hlavnej úlohe s Michaelom Jordanom vo finále NBA 1998 Chicaho - Utah. "Keď teda máte šancu pripomenúť si takéto niečo priamo na palubovke, robíte všetko preto, aby vám to vyšlo," doplnil DeRozan. "Zahral dnes ako superhviezda," povedal tréner Raptors Dwane Casey o DeRozanovi.

Na Nový rok sa predlžovalo aj v súboji Chicago - Portland, v tomto prípade uspeli hostia 124:121. Zaslúžil sa o to najmä 32-bodový C.J. McCollum. Až 25 bodov nastrieľal po veľkej prestávke vrátane vyrovnania 56,5 s pred koncom riadneho hracieho času, čo znamenalo predĺženie. "Mal som veľa dobrých streleckých pozícii a to je zásluha mojich spoluhráčov, ktorí ma do nich dostali. Dosť mi to uľahčili. Keď mám možnosť vystreliť aj tridsaťkrát a viac, urobím to," vravel McCollum.

Brooklyn - Orlando 98:95 (22:27, 25:21, 24:22, 27:25)
Najviac bodov: Allen 16, LeVert a Crabbe po 15 - A. Gordon 20 (12 doskokov), Payton 17, Fournier a Biyombo (17 doskokov) po 13

Toronto - Milwaukee 131:127 po predĺž. (35:30, 25:26, 28:28, 26:30 - 17:13)
Najviac bodov: DeRozan 52 (5 trojok), Lowry 26, VanVleet a Ibaka po 11 - Bledsoe 29, Antetokunmpo 26, Middleton 18

Chicago - Portland 120:124 po predĺž. (23:31, 30:21, 34:31, 25:29 - 8:12)
Najviac bodov: Dunn 22, Markkanen 19, Mirotič 18 (10 doskokov) - McCollum 32 (5 trojok), Aminu 24 (5 trojok), Turner 22

Minnesota - Los Angeles Lakers 114:96 (30:18, 30:30, 31:28, 23:20)
Najviac bodov: Butler 28, Wiggins 21, Dieng 17 - Clarkson 20, Randle 15 (12 doskokov), Ingram 14