Slovensko v boji o majstrovstvá v nelichotivej situácii: Tréner dostal osem ospravedlneniek!

Tréner Heine Ernst Jensen dohovára svojim zverencom
Tréner Heine Ernst Jensen dohovára svojim zverencom

BRATISLAVA - Slovenská hádzanárska reprezentácia mužov nastúpi na najbližšie kvalifikačné zápasy v I. fáze bojov o postup na majstrovstvá sveta 2019 v Nemecku a Dánsku v značne oslabenom zložení. Slováci sa zišli na Nový rok popoludní v Bratislave. Hlavný tréner Heine Ernst Jensen musel z pôvodnej nominácie škrtnúť dovedna osem mien, z toho sedem hráčov sa ospravedlnilo zo zdravotných dôvodov.

Zranenia bránia v účasti na zraze pivotovi Martinovi Slaninkovi (HSC Suhr Aarau/Švaj.), krídelníkom Martinovi Straňovskému (HC Erlangen/Nem.), Tomášovi Urbanovi (Frisch Auf! Göppingen/Nem.), spojkám Patrikovi Hruščákovi (HC Elbflorenz Drážďany/Nem.), Ľubomírovi Ďurišovi (B.Braun Gyöngyös/Maď.), Lukášovi Urbanovi a Dominikovi Krokovi (obaja Tatran Prešov). Brankár Teodor Paul má nový klub - od 1. januára 2018 je hráčom francúzskeho USAM Nimes Gard, preto požiadal o uvoľnenie z tejto reprezentačnej akcie a tiež nebude k dispozícii. Navyše, Dávid Michalka rehabilituje po problémoch s brušným svalstvom. Mladý krídelník topoľčianskeho HK Agro sa pripojí k národnému tímu po jeho návrate z kvalifikačného vystúpenia vo Fínsku.

Na najbližší duel kvalifikácie proti Fínom vo štvrtok 4. 1. vo Vantaa o 17.30 h SEČ má kouč SR 15-členný káder. Jeho súčasťou sú už piati donominovaní Šimon Michniewicz (HKM Šaľa), Gabriel Hricišon (HC Štart Nové Zámky), Michal Holdoš (HS Biel/Švaj.), Ľubomír Jadroň (HK Agro Topoľčany), Tomáš Vallo (MŠK Považská Bystrica). Traja z nich - krídelníci Michniewicz, Hricišon a spojka Holdoš - absolvovali medzi sviatkami dva medzištátne zápasy proti Česku (27:27 v P. Bystrici a 20:34 vo Frýdku-Místku).

Slováci stihnú pred odchodom na sever Európy tri tréningové jednotky v metropole SR, v stredu ráno ich čaká presun na viedenské letisko Schwechat, odkiaľ odletia do Fínska. Suomi budú ich súpermi aj v závere týždňa, keď sa v Považskej Bystrici bude hrať v nedeľu 7. 1. o 15.00 h odveta. Na budúci týždeň čakajú slovenských hádzanárov zostávajúce dve stretnutia v 1. kvalifikačnej skupine proti Rusom (11. 1. v P. Bystrici) a Luxemburčanom (14. 1. v Luxemburgu).

Nominácia mužskej reprezentácie hádzanárov Slovenska na dvojzápas proti Fínsku v I. fáze kvalifikácie MS 2019 (4. 1. vo Vantaa a 7. 1. v P. Bystrici):
brankári: Marián Žernovič (FTC KN KFT Budapešť/Maď.), Michal Shejbal (TSV St. Otmar Handball St. Gallen/Švaj.)
pivoti: Dominik Kalafut (TSV Hannover-Burgdorf/Nem.), Andrej Petro (Eger SBS Eszterházy SZSE/Maď.), Michal Kopčo (Sporting CP Lisabon/Portug.)
krídla: Miroslav Volentics (HSG Wetzlar/Nem.), Radoslav Antl (Eger SBS Eszterházy SZSE/Maď.), Dávid Michalka (HK Agro Topoľčany), Šimon Michniewicz (HKM Šaľa), Gabriel Hricišon (HC Štart Nové Zámky)
spojky: Matej Mikita (B.Braun Gyöngyös/Maď.), Jakub Mikita (Csurgói KK/Maď.), Maroš Baláž (Váci KSE/Maď.), Michal Holdoš (HS Biel/Švaj.), Ľubomír Jadroň (HK Agro Topoľčany), Tomáš Vallo (MŠK Považská Bystrica)


Tagy: Slovensko Fínsko Heine Ernst Jensen

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA