VIDEO Gáboríka obrali o gól a stal sa hviezdou zápasu, Chárov Boston prestrieľal Haláka

Jaroslav Halák kryl 33 strielJaroslav Halák kryl 33 striel Zdroj: SITA/AP

NEW YORK - Slovenský hokejista Marián Gáborík sa dvoma asistenciami zaslúžil o hladký triumf Los Angeles na ľade Edmontonu 5:0 v utorkovom súboji NHL. Gáborík v 42. min v presilovej hre predviedol gólovú strelu švihom, ale dodatočne mu presný zásah odobrali. Jeho pokus totiž jemne tečoval Trevor Lewis, a tak 35-ročnému slovenskému krídelníkovi zostala "iba" asistencia.

O necelé tri minúty neskôr pridal aj druhú, keď Adriam Kempe doklepol odrazený puk po Gáboríkovej strele od zadného mantinelu za chrbát Cama Talbota. Bolo to vtedy už 4:0 pre hostí. Kings v rozpätí 3:58 min v úvode tretej tretiny troma gólmi počas 5-minútovej presilovky rozhodli celé stretnutie. Gáboríka za dve asistencie odmenili honorom druhá hviezda zápasu. Na domácej strane odohral vyše 20 minút obranca Andrej Sekera, zablokoval dve strely, ale skončil s jednou mínuskou.

Slovenská konfrontácia sa odohrala aj v zápase New York Islanders - Boston a skončila sa rovnako jednoznačným triumfom hosťujúceho tímu. Bruins pod vedením kapitána Zdena Cháru zvíťazili 5:1 nad Islanders v bránke s Jaroslavom Halákom. Chára bol počas 24:18 min na ľade aktívny (4 strely, 2 "hity, 1 pluska, 1 zablokovaná strela), ale kanadské bodovanie si nerozšíril. Halák odchytal 59:10 min, kryl 33 z 37 striel hostí s úspešnosťou 89,2%. Ofenzívnym lídrom "medveďov" bol Brad Marchand s gólom a asistenciou na konte.

V drese Winnipegu sa druhýkrát v rade predstavil útočník Marko Daňo, ale gól tentoraz nepridal. Ako člen štvrtého útoku Jets odohral iba 6:55 min, dvakrát vystrelil, jednu strelu zablokoval a skončil s mínuskou. Winnipeg podľahol na ľade Colorada 2:3 po predĺžení, o dvoch bodoch pre domácich rozhodol necelých 10 sekúnd pred koncom predĺženia obranca Erik Johnson.

V bohatom 12-zápasovom programe utorka v NHL sa až v štyroch prípadoch brankári blysli vychytanou nulou. Okrem Jonathana Quicka z Los Angeles sa rovnako dobre predviedli Andrej Vasilevskij z Tampy Bay (triumf 2:0 v Toronte), Marc-Andre Fleury z Vegas (domáce víťazstvo nad Nashvillom 3:0) a Ryan Miller pri triumfe Anaheimu na ľade Vancouveru 5:0. Pozoruhodné je, že Fleury po svojom decembrovom návrate po zranení dosiahol piate víťazstvo v šiestom zápase a z ostatných troch stretnutí má druhý shutout. Nováčik NHL Vegas Golden Knights vyhral ôsmykrát v rade a je lídrom Západnej konferencie s trojbodovým náskokom pred Los Angeles a Winnipegom.

Carolina - Washington 4:5 po predĺž. (1:2, 1:1, 2:1 - 0:1)
Góly: 6. Rask, 32. Rask (Williams, Skinner), 46. E. Lindholm (D. Ryan), 48. Teräväinen (Aho) - 7. Chiasson (Stephenson), 13. Smith-Pelly (Beagle, Orpik), 29. Orlov (Chorney), 53. Ovečkin (Bäckström), 62. Ovečkin (Bäckström)

New York Islanders - Boston 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)
Góly: 10. Eberle - 9. Heinen (Riley Nash), 29. Bergeron (Marchand, Heinen), 50. Marchand (Pastrňák), 56. Schaller (Kuraly, McAvoy), 58. Acciari (Schaller, K. Miller)
Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal 59:10 min, kryl 33 z 37 striel, úspešnosť 89,2% - Zdeno Chára (Boston) odohral 24:18 min, 4 strely, 2 "hity, 1 pluska, 1 zablokovaná strela

Philadelphia - Pittsburgh 1:5 (0:0, 1:4, 0:1)
Góly: 31. Weal (Gudas, Manning) - 30. P. Kessel (Crosby, Malkin), 32. Reaves (Sheahan, Kühnhackl), 32. Sheary (Cole), 34. Kühnhackl (Sheahan, Reaves), 55. Oleksiak (Malkin, P. Kessel)

Toronto - Tampa Bay 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Góly: 32. Paquette (Kunitz), 37. Killorn (Sergačev, Gourde)

Montreal - San Jose 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Góly: 37. A. Shaw (Pacioretty, Galchenyuk) - 13. Thornton (Braun, Vlasic), 32. Vlasis (Bödker, Labanc), 40. Meier (Labanc, Tierney), 42. Meier (Pavelski, Burns)

Minnesota - Florida 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Góly: 15. Cullen (Spurgeon, Winnik), 22. Cullen (N. Foligno, Olofsson), 35. E. Staal (Spurgeon, Ennis), 38. E. Staal (Ennis, Zucker), 57. Coyle (Spurgeon) - 44. Huberdeau (Trocheck, Barkov)

St. Louis - New Jersey 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 13. Tarasenko (Upshall), 39. Sobotka (Thompson, Stastny), rozhod. sam. nájazd B. Schenn - 33. Hischier (Vatanen, Bratt), 42. Hall (Palmieri, Butcher)

Dallas - Columbus 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Góly: 41. Klingberg (Seguin, Shore) - 45. Bjorkstrand (Calvert, Sedlák), 47. Bjorkstrand (Jones, Sedlák)

Colorado - Winnipeg 3:2 po predĺž. (0:0, 2:0, 0:2 - 1:0)
Góly: 28. MacKinnon (Rantanen), 32. Rantanen (MacKinnon), 65. E. Johnson (Rantanen) - 41. Wheeler (Laine, Morrissey), 60. Wheeler (Ehlers, Laine)
Marko Daňo (Winnipeg) odohral 6:55 min, 2 strely, 2 "hit", 1 zablokovaná strela, 1 mínuska

Edmonton - Los Angeles 0:5 (0:0, 0:1, 0:4)
Góly: 35. Andreoff (T. Mitchell, Fantenberg), 42. GÁBORÍK (Toffoli, Martinez), 44. D. Brown (Kopitar, Martinez), 45. A. Kempe (GÁBORÍK, Muzzin), 59. D. Brown (Kopitar, Pearson)
Andrej Sekera (Edmonton) odohral 20:29 min, 1 strela, 2 zablokované strely, 1 mínuska - Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 15:58 min, 1 gól, 1 asistencia, 3 strely, 1 "hit", 2. hviezda zápasu

Vegas - Nashville 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly: 33. R. Smith (Schmidt, Tuch), 34. Theodore (Engelland, Tuch), 58. Marchessault (Perron, Haula)

Vancouver - Anaheim 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Góly: 1. Henrique (H. Lindholm, Manson), 14. Rakell (Getzlaf, Cogliano), 25. Getzlaf (H. Lindholm, Manson), 41. Vermette (Getzlaf, Rakell), 48. Grant (Manson, N. Ritchie)

Viac o téme: Jaroslav Halák Zdeno Chára Marián Gáborík