VIDEO Nezabudnuteľné sólo najproduktívnejšieho Slováka: Buček a Durný sa poriadne predviedli

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BUFFALO - Najproduktívnejším slovenským hráčom na majstrovstvách sveta v hokeji do 20 rokov v Buffale bol útočník Samuel Buček. Devätnásťročný krídelník Chicaga Steel nazbieral v piatich zápasoch na turnaji dokopy sedem bodov za tri góly a štyri asistencie.

Buček sa zapísal do pamäti divákov najmä parádnym sólom z vlastného obranného pásma až do súperovej bránky pri prekvapujúcom víťazstve Slovákov nad USA 3:2. Ako jediný zo slovenských útočníkov výrazne prenikol aj do štatistík turnaja. So siedmimi bodmi figuroval po štvrťfinálovej fáze na 4. mieste produktivity, s tromi gólmi sa delil o 9. priečku medzi strelcami.

Na tej figuroval aj kapitán Martin Bodák, ktorý si v piatich dueloch pripísal na konto taktiež tri góly, no bez asistencie a bol druhý najproduktívnejší Slovák na turnaji. Tri body získal ešte Filip Krivošík za dva góly a asistenciu. Po dva body nazbierali Miloš Roman (2+0), Martin Fehérváry (1+1) a Alex Tamáši s Adamom Ružičkom (obaja 0+2).

Najtrestanejším hráčom bol obranca Peter Kundrik, ktorý strávil na "lavici hanby" dokopy šesť minút, o dve menej na nej presedela štvorica Tomáš Hedera, Marek Korenčík, Marián Studenič a Fehérváry.

V hodnotení plus/mínus boli najlepší s tromi "pluskami" Buček a Krivošík, na opačnej strane tohto ukazovateľa skončil Erik Smolka (-3). Najaktívnejším strelcom bol Buček (11) pred Krivošíkom a Studeničom (obaja 10).

Výborné výkony na turnaji predvádzal Roman Durný, ktorý sa dostal do bránky v druhom zápase a už ju nikomu neprepustil. Zo štyroch duelov vydoloval dve víťazstvá proti USA a Dánsku a s úspešnosťou zákrokov 92,86% bol po štvrťfinálovej fáze najlepší na turnaji spomedzi všetkých brankárov, ktorí chytali aspoň v dvoch stretnutiach. V prvom zápase SR na turnaji proti Kanade (0:6) mal Dávid Hrenák úspešnosť 88,46%.

Štatistiky brankárov SR na MS do 20 rokov: 
1. Roman Durný    4 2 2 240:00 11 143/154 92,86% 2,75
2. Dávid Hrenák   1 0 1  60:00  6  46/52  88,46% 6,00
3. Jakub Kostelný neodchytal ani jeden zápas
/legenda: poradie, meno, zápasy, víťazstvá, prehry, počet odchytaných minút, inkasované góly, zákroky/strely, perc. úspešnosť zásahov, priemer inkasovaných gólov na zápas/


Tagy: Slovensko Samuel Buček Roman Durný

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR; Video: youtube

DISKUSIA