Andy Murray sa odhlásil z Australian Open: Hrať nebudem, nie som pripravený súťažiť

Andy Murray
Andy Murray

MELBOURNE - Britský tenista Andy Murray sa odhlásil z melbournských grandslamových Australian Open 2018. Informácia, ktorú vo štvrtok potvrdili organizátori turnaja, prišla iba dva dni po tom, ako zrušil účasť na turnaji ATP v Brisbane pre pretrvávajúce problémy s bedrom. Päťnásobný finalista Australian Open sa tak nepostaví na štart podujatia, ktoré sa začína 15. januára.

"Bohužiaľ, tento rok v Melbourne hrať nebudem, nie som pripravený súťažiť," uviedol Murray a dodal: "V krátkom čase odcestujem domov, aby som posúdil všetky možnosti."

Pred pár dňami na sociálnych sieťach 30-ročný niekdajší líder svetového rebríčka uviedol: "Musím prehodnotiť možnosti. Pochopiteľne, pokračovanie rehabilitácie je jednou z nich - dopriať tomu miestu viac času na zotavenie. Operácia takisto prichádza do úvahy, ale šanca na úspešný výsledok nie je taká vysoká, ako by sa mi pozdávalo. Vnímam to teda ako druhú voľbu a dúfam, že sa intervencii vyhnem. Musím však túto alternatívu brať na vedomie, akokoľvek sa nádejám v iný vývoj."

Brit 12. júla prehral s Američanom Samom Querreym vo štvrťfinále Wimbledonu na tráve v Londýne, neskôr sa odhlásil z Montrealu, Cincinnati aj newyorských US Open a 21. augusta ho na čele singlového renkingu ATP vystriedal Španiel Rafael Nadal. Murray vo svojom prvom funkčnom období panoval 41 týždňov od 7. novembra 2016.


Tagy: Andy Murray

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA