Česi po debakli motiváciu nestratili: Medailu chcú, aj keby mali na ľade zomrieť!

Českí reprezentanti na MS v hokeji do 20 rokov
Českí reprezentanti na MS v hokeji do 20 rokov

BUFFALO - Trojročný medailový pôst z juniorských šampionátov môžu švédski hokejisti ukončiť ziskom titulu, Kanaďania si zopakujú finále z vlaňajška. Vo finále MS hráčov do 20 rokov sa v noci na sobotu o 2.00 SEČ stretnú tímy, ktoré dosiaľ v riadnom hracom čase nespoznali chuť prehry.

Švédi zatiaľ prechádzajú šampionátom ako nôž maslom, keď nestratili ani bod. Kanaďania zaváhali iba raz, keď v základnej skupine nestačili na rivala z USA, v zimnej klasike prehrali 3:4 po samostatných nájazdoch. "Máme veľkú šancu na titul, ale nesmieme zabudnúť, ako sme sa sem dostali. A to je tvrdou prácou a vierou v nás samých," povedal pre oficiálny web Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) švédsky útočník Elias Petersson.


Severania získali titul naposledy v roku 2012 v Calgary, medaily sa dočkajú po troch rokoch. V roku 2014 v Malmö nestačili vo finále na Fínsko. Brankár Filip Gustavsson podporil finálovú účasť skvelým výkonom v semifinále, v ktorom Švédi zdolali USA 4:2. Američania pritom súpera prestrieľali. "Proti nám sa najskôr postavili USA a teraz Kanada, podľa mňa dve najlepšie mužstvá na šampionáte. Ak chceme dokázať, že sme najlepší, musíme Kanadu zdolať," vyhlásil Gustavsson.

Kanaďania nedali v semifinále žiadnu šancu Česku, o víťazstve 7:2 rozhodli štyrmi gólmi v druhej tretine. "Dnes môžeme oslavovať, ale zajtra musíme vstať a urobiť to isté. Teda zvíťaziť," povedal brankár "javorových listov" Carter Hart a dodal: "Tento zápas je za nami, ale musíme vyhrať aj zajtra. Na ničom inom nezáleží." Českí hokejisti netajili sklamanie, ale proti USA v zápase o bronz majú veľkú motiváciu. "Aj keby sme mali na ľade zomrieť, chceme pre Českú republiku vybojovať medailu," povedal Filip Zadina, ktorý na šampionáte strelil už sedem gólov.

V drese Kanady žiaril v semifinále Drake Batherson, autor hetriku. "V prvej tretine sme nehrali príliš dobre, ale potom sme ukázali našu skutočnú silu," uviedol Batherson. Kanaďania na vlaňajšom šampionáte prehrali vo finále v Montreale s USA, teraz by sa chceli revanšovať. "Myslím si, že zajtra musíme predviesť našu najlepšiu hru," povedal kanadský tréner Dominique Ducharme.


Tagy: Švédsko Kanada MS v hokeji do 20 rokov

Zdroj:
TASR
Foto:
iihf.com

DISKUSIA