Medzinárodná tenisová federácia potvrdila trest za doping: Brazílsky tenista dostal dištanc

Brazílsky tenista Thomaz Bellucci
Brazílsky tenista Thomaz Bellucci

LONDÝN - Brazílsky tenista Thomaz Bellucci dostal dištanc na 5 mesiacov za porušenie antidopingových pravidiel. Zákaz štartu začal plynúť 1. septembra 2017 a skončí sa 31. januára 2018. Informáciu priniesla Medzinárodná tenisová federácia (ITF) prostredníctvom tlačovej správy.

Ľavoruký momentálne 30-ročný bývalý 21. hráč svetového rebríčka vo dvojhre Bellucci, teraz 112. v hodnotení, mal pozitívny nález vo vzorke, ktorú poskytol na kontrolu 18. júla 2017 vo švédskom Bastade. Ukázala to analýza v akreditovanom laboratóriu Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) v kanadskom Montreale. V tele mu našli zakázaný hydrochlorotiazid, ktorý maskuje požitie iných substancií. Podľa Juhoameričana bol na vine kontaminovaný vitamínový doplnok: "Nedokázal som si predstaviť, že multivitamínový prostriedok pripravený lekárnikmi môže byť kontaminovaný. Boli to síce malé množstvá, no ja si dávam pozor a ctím pravidlá."

Držiteľ štyroch singlových titulov z hlavného profesionálneho okruhu Bellucci nestál na súťažnom dvorci od 30. augusta, keď v 1. kole newyorských grandslamových US Open prehral s Nemcom Dustinom Brownom. Do turnajového kolotoča sa hodlá vrátiť začiatkom februára v ekvádorskom Quite.


Tagy: Thomaz Bellucci

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA