Hapal pred prípravnými zápasmi v Grécku: Chceli by sme uspieť a to znamená zvíťaziť

Slovenská reprezentácia do 20 rokov pred odletom do Grécka
Slovenská reprezentácia do 20 rokov pred odletom do Grécka

BRATISLAVA - Český tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 20 rokov Pavel Hapal napokon nemôže rátať so stredopoliarom maďarského FC Gyirmót Péterom Vargom pre januárový tréningový kemp v gréckych Aténach (5. - 12. 1. 2018). V kádri ho nahradil záložník FC Nitra Martin Macho. Informuje o tom web Slovenského futbalového zväzu (SFZ). Hapal do Grécka nominoval 22 hráčov. Počas kempu mladí Slováci odohrajú dve prípravné stretnutia s domácimi rovesníkmi. Prvý zápas je na programe v utorok 9. 1. o 15.00 h, druhý vo štvrtok 11. 1. v rovnakom čase.

"Čakajú nás dva prípravné zápasy zápasy v Grécku, chceli by sme uspieť; uspieť znamená zvíťaziť. Aké to je, pokiaľ ide o zloženie mužstva, to naznačia až samotné tréningy v rámci kempu, budeme tiež pozorne sledovať zdravotný stav hráčov a ich formu. Do úvahy tiež treba vziať fakt, že dva zápasy odohráme v priebehu troch dní, a preto bude treba rozumne rozložiť sily a predísť zraneniam," povedal Hapal. "Sú tu hráči, ktorí sú v hľadáčiku aktuálneho výberu do 21 rokov, väčšinu tímu však tvoria hráči ročníka 1999, ktorý hrá kvalifikáciu ME do 19 rokov. Chlapcom sa núka šanca ukázať sa v dobrom svetle. Osobne si myslím, že každý z nich má predpoklady neskôr sa do tímu do 21 rokov dostať," vyhlásil český kormidelník a doplnil: "Dostali sme z Grécka ponuku odohrať dve prípravné stretnutia ročníkov 1998 - 1999 a mladších. To sme privítali, aj keď zápasy odohráme mimo asociačného termínu - vyskytli sa isté problémy spojené s uvoľňovaním hráčov z klubov a tvorbou kádra. Väčšina klubov nám vyšla v ústrety, za čo sme vďační. V Grécku budeme mať k dispozícii - proti kvalitnému súperovi - veľmi solídny káder."

Aktualizovaná nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie do 20 rokov na januárový tréningový kemp v Grécku a dva aténske medzištátne prípravné zápasy proti domácim rovesníkom (v utorok 9. 1. o 15.00 h a vo štvrtok 11. 1. o 15.00 h): 

Brankári: Martin Vantruba (FC Spartak Trnava), Frederik Valach (ŠK Slovan Bratislava), Adrián Slančík (1. FC Tatran Prešov)

Hráči v poli: Kristián Vallo, Vladimír Majdan, Róbert Boženík (všetci MŠK Žilina), Matej Oravec (FC Spartak Trnava), Samuel Kozlovský (ŠK Slovan Bratislava), Matej Grešák (1. FC Tatran Prešov), Jakub Sedláček (FK Železiarne Podbrezová), Dominik Špiriak (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Martin Bednár (MFK Zemplín Michalovce), Milan Kvocera (AS Trenčín), Marek Fábry, Martin Macho (obaja FC Nitra), Kristián Flak (Sparta Praha/ČR), Michal Tomič (Sampdoria Janov/Tal.), Filip Vaško (Udinese Calcio/Tal.), Denis Baumgartner (Livorno Calcio/Tal.), Martin Gamboš (TSV 1860 Mníchov/Nem.), Martin Adamec (SKN St. Pölten/Rak.), Jozef Pastorek (Aston Villa/Angl.)

Realizačný tím: 

Tréner: Pavel Hapal, asistent trénera: Oto Brunegraf, tréner brankárov: Miroslav König, kondičný
tréner: Peter Boďo, lekár: Zsolt Fegyveres, fyzioterapeut: Martin Nozdrovický, masér: Juraj Ludik,
kustód: Patrik Fedor, technický vedúci: Jakub Kojnok, pozorovateľ: Milan Malatinský


Tagy: Pavel Hapal Slovensko

Zdroj:
SITA
Foto:
futbalbfz.sk

DISKUSIA