VIDEO Vlhová si v druhom kole vylepšila pozíciu: V Slovinsku vybojovala ďalšie body

Petra VlhováPetra Vlhová Zdroj: TASR

KRANJSKA GORA - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila deviata v sobotňajšom obrovskom slalome Svetového pohára. V slovinskej Kranjskej Gore zvíťazila Američanka Mikaela Shiffrinová s náskokom 31 stotín sekundy pred druhou Francúzkou Tessou Worleyovou. Tretie miesto obsadila talianska lyžiarka Sofia Goggiová (+0,91).

Vlhová sa na trať prvého kola, ktorú pripravil francúzsky tréner a manžel Veroniky Velez-Zuzulovej Romain Velez, vydala so štartovým číslom 11. Už na prvom medzičase zaostávala o 86 stotín sekundy, no Shiffrinová odstavila všetky konkurentky a preto bolo dôležité porovnanie s ostatnými súperkami. Na posun do prvej desiatky chýbali Vlhovej necelé tri desatiny. Na siedmu priečku, ktorá je jej najlepší výsledok v obrovskom slalome a umiestnila sa na nej aj v predchádzajúcej súťaži v rakúskom Lienzi, strácala 55 stotín.

Po svojej druhej jazde sa Vlhová dostala na vedúcu pozíciu, konečné umiestnenie si zlepšila o päť priečok. Na víťaznú Shiffrinovú mala manko 1,51 sekundy.

Neohrozená líderka SP Shiffrinová si v tomto období lyžovanie užíva: "Bola to zábava, aj keď trať bola trochu hrboľatá, ale som nadšená. Chcela som ísť agresívne, ale nechcela som riskovať všetko. Všetko dopadlo výborne," citovala slová víťazky agentúra STA.

Výsledky obrovského slalomu SP žien v Kranjskej Gore: 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:47,40 s, 2. Tessa Worleyová (Fra.) +0,31, 3. Sofia Goggiová (Tal.) +0,91, 4. Wendy Holdenerová (Švaj.) +0,93, 5. Stephanie Brunnerová (Rak.) +0,96, 6. Federica Brignoneová (Tal.) +0,98, 7. Tina Robniková (Slov.) a Sara Hectorová (Švéd.) obe +1,39, 9. Petra VLHOVÁ (SR) +1,51, 10. Estelle Alphandová (Švéd.) +1,93, ... Barbara KANTOROVÁ (SR) nedokončila 1. kolo

Poradie v obrovskom slalome (po 5. pretekoch): 1. Shiffrinová 385 bodov, 2. Worleyová 330, 3. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 322, 4. Brunnerová 203, 5. Manuela Mölgg (Tal.) 200, 6. Brignoneová 185, ... 10. VLHOVÁ 109

Poradie SP (po 17. pretekoch): 1. Shiffrinová 1181 bodov, Rebensburgová 534, 3. VLHOVÁ 504, 4. Holdenerová 500, 5. Worleyová 416, 6. Tina Weiratherová (Lich.) 383

Viac o téme: Petra Vlhová