VIDEO pohárového incidentu z Anglicka: FA vyšetruje iskrenie medzi Firminom a Holgateom

Mason Holgate verzus Roberto Firmino
Mason Holgate verzus Roberto Firmino

LONDÝN - Anglická futbalová asociácia (FA) vyšetruje incident medzi útočníkom FC Liverpool Robertom Firminom a obrancom Evertonu Masonom Holgateom z piatkového duelu 3. kola FA Cup-u (2:1). Firmino na konci prvého polčasu Merseyside derby údajne urazil Holgatea.

"Nechcem hovoriť o tom, či išlo o prejav rasizmu. Anglická futbalová asociácia má mechanizmy na to, aby zistila, čo sa v takýchto situáciách presne stalo. Počkajme si, aký bude jej verdikt," citovala agentúra AP slová trénera Evertonu Sama Allardycea.

FC Liverpool poskytne súčinnosť príslušným autoritám pri vyšetrovaní intermezza z piatkového mestského derby proti Evertonu (2:1) v 3. kole národného pohára FA Cup. Stopér hostí Mason Holgate sa ku koncu prvého polčasu na Anfielde horlivo sťažoval rozhodcovi Bobbymu Madleymu na verbálny útok zo strany brazílskeho útočníka domácich Roberta Firmina. Tréner Evertonu Sam Allardyce s poukázaním na rešpektovanie oficiálnych postupov odmietol odpovedať na otázku, či Firminovo vyjadrenie malo rasistický podtext. Nepotvrdil, či s Holgatom o tom hovoril.

Záležitosť bližšie nekomentoval ani kouč "The Reds" Jürgen Klopp. Roztržka sa udiala v 40. min po tom, ako Holgate defenzívnym zákrokom poslal Juhoameričana za reklamný panel pri ihrisku. Firmino sa po pozviechaní rozbehol za vinníkom a častoval ho v portugalčine. Madley oboch rozdelil, vypočul si Holgatove ponosy a pred pokračovaním hry konzultoval situáciu so štvrtým arbitrom. Klopp vyslovil domnienku, že sa to týkalo Holgatovho zákroku, nie následného diania.


Tagy: FC Liverpool Roberto Firmino Everton FC Mason Holgate

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA; Video: FOX

DISKUSIA