Barcelona a Liverpool uzatvárajú ďalší megaprestup: VIDEO Katalánci už privítali hviezdnu posilu!

Philippe Coutinho oslavuje svoj gól
Philippe Coutinho oslavuje svoj gól

LIVERPOOL - Futbalové kluby FC Barcelona a FC Liverpool sa údajne dohodli na prestupovej sume za brazílskeho ofenzívneho stredopoliara "The Reds" Philippa Coutinha. Podľa agentúry AP, ktorá sa odvoláva na anonymný zdroj z prostredia zainteresovaných strán je jej výška 160 miliónov eur.

Španielsky futbalový žurnalista Guillem Balague informuje, že obchod by sa mal dokončiť v najblžších hodinách a Barcelon by tak čoskoro mohla oznámiť túto veľkú vec prostredníctvom oficiálnej správy. 

Coutinho sa podľa správ v pondelok podrobí lekárskej prehliadke priamo v Barcelone, kam by mal odletieť. Liverpool by mal zarobiť na brazílskom klenote nehorázne peniaze, keďže v roku 2013 ho kúpil z Interu Miláno za 8,5 milióna libier. V prebiehajúcom ročníku odohral za Liverpool vo všetkých súťažiach 20 zápasov a z pozície záložníka strelil výborných 12 gólov.

"Stane sa to a dnes to bude oznámené. Som si istý, že Barcelona a Liverpool dnes vydajú vyhlásenie. Je to veľká, veľká suma, ale od vedenia Barcelony prišiel prísľub smerom k súpiske, že príde posilnenie. Coutinho bol jedným z nich, Griezmann je ďalší," povedal žurnalista Guillem Balague.

Prichádzajú aj správy, že Coutinho vložil do celého obchodu svoje peniaze, aby mohla celá transakcia prebehnúť. Táto správa vychádza od jeho doprovodu, a tak by mohli byť pravdivé. Balague tvrdí, že nepozná presnú sumu, hovorí sa o 15 miliónoch eur. 

 


Tagy: FC Barcelona FC Liverpool Philippe Coutinho

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR, športky
Foto:
SITA; Twitter/ESPN Stats Info, Phil Neville, Matt Le Tissier; Video: Twitter/FC Barcelona

DISKUSIA