VIDEO Obrovská pocta pre českú legendu: Hejduk medzi najlepšími hráčmi hokejovej histórie

Milan Hejduk s manželkou Zlatou a synom Davidom sledujú vyvesovanie dresu českej legendy
Milan Hejduk s manželkou Zlatou a synom Davidom sledujú vyvesovanie dresu českej legendy

DENVER - Vedenie klubu zámorskej NHL Colorado Avalanche slávnostne vyradilo dres bývalého českého hokejistu Milana Hejduka s číslom 23.

Olympijský víťaz zo ZOH 1998 v Nagane spojil celú svoju kariéru s denverským klubom, s ktorým v roku 2001 získal Stanleyho pohár. V drese "lavín" odohral 1020 zápasov s bilanciou 375 gólov a 430 asistencií. Z českých hráčov nazbierali viac bodov v profilige iba Jaromír Jágr a Patrik Eliáš.

"Odohral som za Colorado 14 sezón a užil som si každú jednu sekundu. Nikdy by som nič nedosiahol bez pomoci mojich spoluhráčov. Mal som to šťastie, že som hral po boku najlepších hokejistov našej generácie a dokonca i celej hokejovej histórie," uviedol Hejduk vo svojom prejave v aréne Pepsi Center.

Na ľade ho počas slávnostného ceremoniálu sprevádzala jeho manželka Zlata a dvojčatá Marek s Davidom. Hejduk je po Dominikovi Hašekovi druhým českým hokejistom, ktorého dres vyvesili pod strop haly klubu NHL. Legendárnemu brankárovi sa dostalo tejto pocty v roku 2014 v Buffale Sabres.       


Tagy: Colorado Avalanche Milan Hejduk

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA; Video: nhl.com

DISKUSIA