Budúcnosť hokejovej legendy vo hviezdach: S Jágrom už v Calgary nerátajú!

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

CALGARY - Hokejový útočník Jaromír Jágr by mohol predčasne skončiť v angažmán v Calgary. Podľa vyjadrenia experta kanadskej stanice SportsNet Elliotta Friedmana už dostal hráčov agent Petr Svoboda od kanadského klubu súhlas, aby rokoval s potenciálnymi záujemcami o výmene. Štyridsaťpäťročná legenda je momentálne na maródke.

"Calgary a Jágr momentálne pracujú na ukončení spolupráce. Jágrov agent dostal súhlas rokovať s inými tímami," uviedol Friedman s poznámkou, že o služby českého útočníka ale zrejme v iných kluboch záujem nebude. "Uvidíme, či bude hrať inde, jeho čas v Calgary sa ale chýli ku koncu," povedal a dodal, že najreálnejší je jeho návrat do Európy.

Friedmanov kolega Chris Johnston povedal, že návrat do Európy a prípadný boj o olympijskú miestenku nie je príliš pravdepodobný. Miesto toho sa česká legenda sústredí na to, aby si ešte v NHL našiel nejaké miesto. Nick Kypreos z rovnakej televízie dodal, že Jágr sa snaží zistiť, či sa jeho problémy so zdravím dajú ešte vyriešiť alebo súvisia s jeho hokejovo vysokým vekom. 

Jágr vynechal posledné dva zápasy Flames a kouč kanadského klubu Glen Gulutzan vo štvrtok pred jeho prvou absenciou oznámil, že sa Calgary k situácii vyjadrí o deň neskôr. Následne začala médiá špekulovať, že by slávny útočník mohol predčasne ukončiť zmluvu. Gulutzan potom ale iba oznámil, že hráč je zranený a jeho stav je takzvane "zo dňa na deň".

Najproduktívnejší Európan v histórii NHL bol v aktuálnej sezóne zranený už niekoľkokrát a vynechal deväť z posledných 14 zápasov. Stále však môže usilovať o rekord Gordieho Howea v počte odohraných zápasov. Jágr nastúpil v dlhodobej fáze súťaže k 1733 zápasom a pred sebou už má iba legendy Marka Messiera (1756 zápasov) a Gordieho Howea (1767).


Tagy: Jaromír Jágr Calgary Flames

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
SITA

DISKUSIA