Michael Schumacher sa môže zotaviť: Nádejné slová nemeckých doktorov!

Michael Schumacher
Michael Schumacher

KERPEN - Od nepeknej nehody Michaela Schumachera na lyžiarskom svahu uplynuli už štyri roky. Najlepší pretekár histórie F1 stále leží v umelom spánku, avšak všetci veria, že sa raz prebudí. Mnohí fanúšikovia síce už stratili nádej, ale po najnovších správach od odborníkov z oblasti zdravotníctva im svitne nová iskierka.

Neurochirurgické doktorské kapacity z Nemecka dávajú sedemnásobnému majstrovi sveta nádej. Uvádzajú to na základe predošlých skúseností s podobnými prípadmi. Rodina Michaela Schumachera vyzvala verejnosť k diskrétnosti a k tomu, aby filtrovala informácie v médiách o zdravotnom stave bývalého miláčika Ferrari. To platí aj teraz, rodina stále neposkytuje stanovisko o stave nemeckej ikony. 

49-ročný Schumacher zostáva v kóme, ale to by mohlo zmeniť, aspoň existuje malá nádej. Nik rodine a fanúšikom nezaručil, že sa tak stane, no nemeckí doktori v to veria. Podľa serveru news.com.au naznačili optimistický postoj. 

"Mnohí sa vážne vracajú do života. Z ničoho nič vidia, ako sa zmenila doba, ako vyrástli ich deti a čo všetko sa udialo za ten čas, kým boli v umelom spánku," povedal lekár Mark Obermann z neurologickej kliniky v Seesene. 

Podľa Obermanna je veľmi dôležité, aby rodina s pacientom komunikovala. "Pokiaľ na pacienta niekto hovorí, je predpoklad, že počuje a vníma. Tým vníma i svoje okolie, a to v omnoho intenzívnejšej miere než sme sa domnievali predtým," dodal Obermann. 

Kiežby sa slová pána Obermanna stali realitou a Schumi sa konečne prebral. Najlepšie čím skôr, pretože legenda ako Schumacher si zaslúži žiť inak. Michael, neprestávaj bojovať! 


Tagy: Michael Schumacher

Zdroj:
športky
Foto:
SITA

DISKUSIA