Nahnevaný Štěpánek o spornom momente: Toto ma poriadne naštvalo!

Jakub Štepánek v akcii
Jakub Štepánek v akcii

BRATISLAVA - Hokejisti HC Slovan Bratislava podľahli hráčom CSKA Moskva 0:3 na domácom ľade v nedeľňajšom stretnutí KHL. Skóre stretnutia otvoril už v 5. min Igor Ožiganov a ešte v prvej tretine zvýšil na 2:0 Geoff Platt. Po bezgólovej druhej časti hry stanovil rezultát duelu v 54. min druhým gólom zápase Platt.

Slovan neuspel po dvoch víťazstvách nad fínskym Jokeritom Helsinki ešte v závere kalendárneho roka 2017. Moskovčania triumfovali už šiestykrát po sebe. "Belasí" sú na 12. mieste Západnej konferencie so ziskom 47 bodov, CSKA Moskva je na druhom mieste a so 112 bodmi už má istú účasť v play-off. Ohlasy po zápase:

Eduard Zankovec (tréner Slovana): "Nehrali sme zle. V prvej tretine sme urobili nejaké chyby, pre ktoré sme prehrali. Mali sme veľa vylúčení a to nás stálo veľa síl. V druhej tretine sme hrali dobre. Teší ma najmä, že sme sa dokázali ubrániť pri oslabeniach, čo nám dávalo šancu na víťazstvo."

Igor Nikitin (tréner CSKA Moskva): "Sme spokojní s výsledkom, hra sa vyvíjala v náš prospech od začiatku až do konca."

Michal Řepík (útočník Slovana): "Góly sme nedali, hoci šance sme mali. Škoda, že sme ich nepremenili, zápas mohol vyzerať inak. Prvé dva góly, ktoré sme inkasovali boli dosť zbytočné a darovali sme ich súperovi. Tretí bol pekný. Ukázali sme, že s nimi dokážeme hrať, škoda, že sme sa nepresadili."

Jan Buchtele (útočník Slovana): "Sú druhí v konferencii a vedeli sme, že to bude ťažký súper. Mali lepší pohyb a preto nás nepúšťali do žiadnych výrazných šancí či prečíslení. Presilovky sme mali iba dve, takže tam sme sa veľmi nemali ako presadiť."

Juraj Mikúš (útočník Slovana): "Mali sme málo striel a CSKA je dobré mužstvo. Výborne hrali v defenzíve. My sme mali príliš veľa oslabení. Nemyslím si, že sme odohrali zlý zápas, ale súper využil svoje šance."

Ryan Garbutt, útočník Slovana: "Ťažko sa hodnotí takýto zápas, súper bol lepší."

Jakub Štěpánek (brankár Slovana): "Pri druhom góle hráč predo mnou zabrzdil a všetok sneh skončil v mojej tvári a očiach, takže som chytal 'na slepca' a to ma naštvalo. Naozaj som nič nevidel a puk mi prepadol. Fauly, ktoré sme urobili boli zbytočné. Gól sme síce dostali až v závere päťminutového oslabenia, ale stále sme boli v obrannom pásme a stratili sme veľa síl."


Tagy: HC Slovan Bratislava Jakub Štěpánek

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA