Vlhovej otec prehovoril o Petrinom potenciáli: Nevie to pretaviť do pretekov!

Igor Vlha
Igor Vlha

KRANJSKA GORA - Krátko po pretekoch neprežíval úplne šťastné chvíle, ale zároveň tvrdil, že čoskoro to rozchodí. Otec Petry Vlhovej po štvrtom mieste svojej dcéry v slalome v Kranskej Gore len ťažko hľadal slová. Miešali sa v ňom pocity hrdosti z toho, že Petra jednoznačne patrí do slalomovej špičky, no zároveň aj poznanie, že má na viac ako momentálne predvádza v pretekoch.

"Štvrté miesto? Nie je mi to málo, je perfektné, ale je tam to ale... Vieme, čo v nej je, aký má potenciál. Peťa je druhá v hodnotení slalomu a tretia celkovo vo Svetovom pohári 5 bodov za druhou... Keď si to takto uvedomíme, je to skvelé. Sezóna je určite rozbehnutá lepšie ako tá predchádzajúca. Celý náš tím však vie, že Peťa jazdí veľmi dobre v tréningu a nevie to pretaviť do pretekov," uviedol Igor Vlha pre slovenské médiá v Kranjskej Gore.

Igor Vlha ako rodič "vycepoval" svoju dcéru až do svetovej slalomovej špičky, ale po športovej stránke jej do súťaženia nezasahuje. "Na to je tréner a to my s manželkou rešpektujeme. Dáme si s ňou ráno kávičku, tľapneme si a zaželáme všetko dobré. Po pretekoch ju zasa vystískam a niečo dôverné poviem. Tam sa to však končí. Viem, aká je moja úloha a čo je zasa úloha trénera a celého tímu," významne podotkol Vlha.

Náročné obdobie z prelomu rokov pre slalomárky sa končí utorkovým večerným podujatím v rakúskom Flachau, po ktorom nasleduje vo Svetovom pohári v technických disciplínach pre ženy dlhšia prestávka. Vlha verí, že meno Vlhová sa tam opäť ocitne na stupňoch pre víťazky. "Ešte raz opakujem, vieme, aký je v Petre potenciál a psychológia stále pracuje. Dúfam však, že tá sínusoida v jej prípade už pôjde nahor a že sa tak stane už vo Flachau," uzavrel Igor Vlha.


Tagy: Petra Vlhová Igor Vlha

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA