Aj Slovensko môže mať svojho šampióna: V Lige majstrov sa bojuje o finále

Martin Bakoš
Martin Bakoš

BRATISLAVA - Aj s výraznou slovenskou stopou sa v utorok začne semifinále play-off hokejovej Ligy majstrov 2017/2018. V kádroch troch zo štyroch klubov totiž figurujú slovenskí hokejisti. Medzi kvartetom semifinalistov chýba švédska Frölunda, ktorú hneď v prvom kole eliminácie vyradil Liberec.

Severočeský tím sa predral až do semifinále, v ktorom je jeho súperom iný švédsky kolektív Växjö Lakers. Káder Liberca je "pretkaný" Slovákmi - figurujú v ňom brankár Jaroslav Janus, obrancovia Adam Jánošík, Patrik Maier a útočníci Martin Bakoš s Máriom Bližňákom. Milan Bartovič je aktuálne na hosťovaní vo Vítkoviciach, tiež je však kmeňovým hráčom Liberca. Spomenutý Martin Bakoš sa dokonca ocitol v päťčlennej nominácii o cenu pre najužitočnejšieho hráča celého ročníka. Zaujímavosťou je, že Liberec a Växjö sa spolu stretli aj v základnej E-skupine, v oboch dueloch boli úspešnejší Švédi. "Zdolali nás v skupine, teraz je rad na nás! Bude to ťažký súper. Na druhej strane, prešli sme cez Frölundu aj cez Zürich. V tejto chvíli predsa nemôžeme povedať, že nám to stačí. Myslím si, že vzájomné súboje budú podobné ako v skupine, len vo vyššom tempe," povedal Martin Bakoš na oficiálnom webe Liberca.

Druhé semifinále prinesie konfrontáciu útočníka Michela Miklíka z fínskeho JYP Jyväskylä a tria Slovákov z Třinca - brankára Petra Hamerlíka s útočníkmi Vladimírom Draveckým a Tomášom Marcinkom. "Všetci sa tešíme na zápasy proti Fínom. Viacerí hráči z nášho kádra majú skúsenosti s fínskym hokejom, no dopredu ťažko hovoriť, aký zápas nás čaká," myslí si Marcinko.

Do vyraďovacej časti sa zo šestnástich trojčlenných skupín kvalifikovali ich víťazi i tímy na druhých miestach. Základná časť vyvrcholila v prvej polovici októbra, nasledovali súboje v osemfinále (záver októbra a november) a štvrťfinále (december). Semifinálové súboje sú na programe 9. a 16. januára 2018. Finále na ľade lepšieho tímu po základnej časti bude 6. februára. Isté nateraz je, že to nebude v Liberci.

V tejto sezóne v hokejovej LM štartoval aj úradujúci majster HC '05 iClinic Banská Bystrica, ktorý so šiestimi bodmi skončil tretí v základnej A-skupine na nepostupujúcom treťom mieste.

Program semifinále play-off hokejovej Ligy majstrov 2017/2018:

prvé zápasy - utorok 9. januára
17.30 h: Bílí Tygři Liberec (ČR) - Växjö Lakers (Švéd.)
18.00 h: JYP Jyväskylä (Fín.) - Oceláři Třinec (ČR)

odvety - utorok 16. januára
17.00 h: Oceláři Třinec (ČR) - JYP Jyväskylä (Fín.)
18.30 h: Växjö Lakers (Švéd.) - Bílí Tygři Liberec (ČR)


Tagy: Jaroslav Janus Mário Bližňák Martin Bakoš Växjö Lakers Adam Jánošík Patrik Maier HC Bílí Tygři

Zdroj:
SITA
Foto:
hcbilitygri.cz

DISKUSIA