Fenomenálny Bolt smeruje na skúšku do Nemecka: Mojím snom je hrať za tento tím!

Usain Bolt
Usain Bolt

DORTMUND - Jamajská šprintérska legenda Usain Bolt chce v marci trénovať pri futbalovom tíme Borussia Dortmund, kde sa má otestovať. Bývalý atlét však plánuje začať hrať futbal s iným klubom.

"Pobyt v Dortmunde rozhodne o tom, čo urobím s mojou kariérou. Keď povedia, že som dobrý a že potrebujem trocha tréningu, potom tak urobím," vyjadril sa osemnásobný olympijský víťaz Bolt pre Daily Express.

"Nebudem nervózny, ale je to iné, teraz je to futbal. Vyžiada sa čas, kým sa prispôsobím. Ak si zopárkrát zahrám, privyknem si," mieni o svojej futbalovej kariére, ktorú túži odštartovať. Podľa vlastných slov, aj jeho atletické začiatky sprevádzala nervozita: "Dlhý čas som bol nervózny, kým som si zvykol na množstvo ľudí a všetko ostatné."

Jeho odpoveď na otázku, za ktorý klub by chcel hrávať, neprekvapí: "Jeden z mojich najväčších snov je podpísať Manchestru United. Ak mi Dortmund povie, že som dostatočne dobrý, budem pokračovať a tvrdo trénovať." S Manchesterom United bol aj v minulosti v kontakte: "Hovoril som s Alexom Fergusonom a povedal som mu, že musí za mňa stratiť dobré slovo. Povedal mi, že ak budem fit a pripravený, uvidíme, čo môže spraviť." Bolt sa zhovára aj s hviezdnym stredopoliarom "červených diablov" Paulom Pogbom: "Veľa sa pozerám na futbal, chápem ho, hrám ho. Vďaka tréningu môžem byť dobrý. Pogba a ja hovoríme spolu veľa. Chcem hrať, ale musí to byť v top lige. Neuspokojím sa s priemernosťou," vyslovil sa Bolt.

V auguste minulého roka 31-ročný fenomenálny šprintér na MS ukončil svoju viac ako pozoruhodnú atletickú kariéru.


Tagy: Usain Bolt Manchester United

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA