VIDEO nevídaného momentu z Česka: Bývalý hokejista Slovana týmto gestom dostal všetkých!

Michal Vondrka predviedol v závere zápasu krásne gesto
Michal Vondrka predviedol v závere zápasu krásne gesto

CHOMUTOV - Českí diváci boli počas súboja 38. kola hokejovej extraligy medzi domácim Chomutovom a hosťujúcim Zlínom svedkami naozaj nevídaného momentu. O ten sa postaral bývalý hráč bratislavského Slovana a kapitán domácich Michal Vondrka, ktorý svojim gestom prekvapil všetkých.

V Chomutove bežala posledná minúta riadneho hracieho času a vtedy to prišlo! Zlín prehrávajúci 0:1 v snahe vyrovnať už vsádzal všetko na ofenzívu, ale po zbytočnej strate ponúkol veľkú príležitosť svojmu súperovi. Vondrka sa po získaní puku sám rútil na prázdnu zlínsku bránku, keď na prekvapenie všetkých náhle zastal a počkal si na spoluhráča. Puk naservíroval Romanovi Chloubovi, ktorý za krásne gesto svojmu kapitánovi okamžite poďakoval a divákom jasne ukázal, komu za strelecký zásah vďačí. "Čo myslíš?" odpovedal mu smejúci sa český reprezentant.

"Neviem, či to bolo také gesto, ale keď ideme dvaja, tak mi prišlo zbytočné, aby som dal gól sám. Tak som sa o to jednoducho podelil. Vedel som, že puk stratil ich posledný hráč a ostatní išli dopredu. A tak som vedel, že som tam sám, tak som sa otočil, či niekto za mnou ide. Videl som Chloubiča, tak som mu to proste dal," uviedol k nevídanej kuriozite skromne rodák z Českých Budějovíc. 

"Vždy som hovoril, že tu bola a je neskutočná partia. Ja to proste naozaj beriem ako normálnu vec. Nechcem to nejako nadnášať, pretože mi prišlo zbytočné, keď sme išli dvaja, aby som dával gól ja," hľadal odpoveď na ďalšiu otázku okolo nečakanej asistencie pri poslednom góle.


Tagy: Piráti Chomutov Michal Vondrka Aukro Berani Zlín Roman Chlouba

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky, piratichomutov.cz
Foto:
piratichomutov.cz; Video: Isport.tv

DISKUSIA