Vlhová po chybe nedokončila vo Flachau prvé kolo: S problémami aj Shiffrinová

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová

FLACHAU - Slovenská zjazdárka Petra Vlhová nedokončila 1. kolo utorňajšieho slalomu v rakúskom Flachau v rámci Svetového pohára 2017/2018 v alpských lyžiarskych disciplínach. V tomto stredisku aj vlani chytila tzv. špicara a nedostala sa do cieľa úvodného kola.

Dvadsaťdvaročná Liptáčka čaká na "medailové" umiestnenie v seriáli už od predvianočného obdobia, keď bola vo francúzskom Courcheveli v paralelnom slalome druhá. Nasledovala séria piatych a štvrtých miest (Lienz, Oslo, Záhreb, Kranjska Gora) a teraz výpadok. Pred dvoma rokmi Vlhová vo Flachau pri triumfe krajanky Veroniky Velez-Zuzulovej skončila tretia a pričinila sa o historické slovenské double na pódiu v pretekoch SP.

Pre zverenkyňu talianskeho kouča Livia Magoniho Vlhovú to bol siedmy štart vo Flachau. Okrem spomenutého tretieho miesta spred dvoch rokov bola v tomto dejisku ešte aj šiesta (2016) a sedemnásta (2015). Všetky štyri ďalšie vystúpenia vrátane aktuálneho nedokončila.

Špecifické podmienky svahu i počasia, keď počas dňa pršalo, robili nečakané problémy suverénke sezóny Shiffrinovej, ktorej chybičky - sa na rozdiel od iných súťaží - viac prejavili na čase. Mala problém v tretej bránke a o pár sekúnd nižšie vošla príliš hlboko pod oblúk. Na medzičase na Schildovú stratila takmer tri desatiny. Hoci potom do záverečného prelomu prešla v skvelom tempe, opäť jej nesadli niektoré bránky a do cieľa prišla s nečakanou stratou 37 stotín sekundy.


Tagy: Petra Vlhová Wendy Holdenerová Mikaela Shiffrinová

Zdroj:
SITA, TASR, športky
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA