Slovenskú hádzanú zasiahla tragická správa: Zomrela významná osobnosť tohto športu

Pavel Hummel
Pavel Hummel

PARTIZÁNSKE - Smutná hádzanárska správa prišla z Partizánskeho. Vo veku 71 rokov zomrel Pavel Hummel. Niekdajší hráč a potom tréner, ktorý stál pri začiatkoch hádzanej v Partizánskom. Informuje o tom slovakhandball.sk s odvolaním sa na HK Slávia ZDA Partizánske.

Športovú kariéru začal v atletike, neskôr sa venoval basketbalu. Po stretnutí s Františkom Popluhárom v roku 1965 sa mu osudovým športom stala hádzaná. Počas hráčskej kariéry, ktorú absolvoval najmä na poste strednej spojky, pôsobil niekoľko rokov v Bardejove, kde neskôr začal ochotne odovzdávať svoje skúsenosti mládeži. Po návrate do Partizánskeho prišiel v roku 1988 vrchol jeho trénerskej kariéry. S družstvom žien vtedajšej Iskry vybojoval v pamätnej päťzápasovej finálovej sérii proti Zlínu (vtedajšiemu Gottwaldovu) titul majstra ČSSR. Slovenská reprezentácia junioriek pod jeho vedením postúpila v roku 1995 až na majstrovstvá sveta v Brazílii. Na lavičku Slávie Partizánske sa po 17 rokoch na niekoľko mesiacov vrátil v minulom roku ako tréner.

Posledná rozlúčka so zosnulým Pavlom Hummelom bude v piatok 12. januára o 13.30 h v Dome smútku na cintoríne Šípok v Partizánskom.


Tagy: Pavel Hummel

Zdroj:
SITA
Foto:
HK Slávia ZDA Partizánske

DISKUSIA