Ďalší parádny výsledok na Dakare: Svitkovi skvelo vyšiel záver štvrtej etapy!

Štefan SvitkoŠtefan Svitko Zdroj: Facebook - Stefan Svitko Fanclub

SAN JUAN DE MARCONA – Slovenský motocyklový reprezentant Štefan Svitko (KTM) obsadil podľa predbežných výsledkov piate miesto v utorňajšej 4. etape 40. ročníka slávnych pretekov Rely Dakar. V cieli stratil 7:45 minút na víťazného Francúza Adriena Van Beverena na Yamahe.

Utorňajšia etapa mala štart aj cieľ v meste San Juan de Marcona, na pretekárov čakal meraný úsek s dĺžkou 330 kilometrov. Trať mala hornatý charakter a jazdci sa dostali aj do nadmorskej výšky okolo 2000 m. Svitko sa dlho pohyboval okolo 11. priečky, no vyšiel mu záver. Na štvrtom checkpointe figuroval dokonca na treťom mieste, no nakoniec skončil piaty.

Rodák zo Žaškova Svitko si oproti pondelku opäť polepšil a už mu patrí 11. miesto, za Van Beverenom zaostáva o 15:50 min.

Druhú priečku obsadil ďalší Francúz Xavier De Soultrait a tretí skončil Matthias Walkner z Rakúska. Počas etapy mal problémy s chrbtom úradujúci šampión a doterajší líder priebežného poradia Brit Sam Sunderland, ktorý musel z pretekov odstúpiť.

Výsledky - Rely Dakar 2018 - 4. etapa (San Juan de Marcona /Peru/ - San Juan de Marcona /Peru/, meraný úsek: 330 km) - utorok:

Motocykle: 1. Adrien van Beveren (Fr.) Yamaha 4:08:23 h, 2. Xavier de Soultrait (Fr.) Yamaha +5:01 min, 3. Matthias Walkner (Rak.) KTM +7:10, 4. Pablo Quintanilla (Čile) Husqvarna +7:32, 5. Štefan Svitko (SR) KTM +7:45, 6. Daniel Oliveras (Šp.) KTM +8:39
Poradie po 4. etape: 1. Adrien van Beveren (Fr.) Yamaha 11:03:23 h, 2. Pablo Quintanilla (Čile) Husqvarna +1:55 min, 3. Kevin Benavides (Arg.) Honda +3:15, 4. Matthias Walkner (Rak.) KTM +5:23, 5. Xavier de Soultrait (Fr.) Yamaha +7:34, 6. Toby Price (Aus.) KTM +10:14,... 11. Štefan Svitko (SR) KTM +15:50

Viac o téme: Štefan Svitko Rely Dakar Sam Sunderland
  • Zdroj: TASR, SITA