Fenomenálna Shiffrinová s desiatym triumfom v sezóne: Druhé kolá mám bláznivé

Na snímke americká lyžiarka Mikaela ShiffrinováNa snímke americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová Zdroj: TASR

FLACHAU - Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová suverénne zvíťazila v utorkovom nočnom slalome v rakúskom Flachau a slávila už svoj 41. triumf v pretekoch Svetového pohára. Na druhé miesto odsunula vedúcu po 1. kole Bernadette Schildovú, domáca pretekárka zaostala za víťazkou o 94 stotín sekundy. Tretie miesto obsadila Švédka Frida Hansdotterová (+1,43). Slovenské reprezentantky Petra Vlhová a Barbara Kantorová vypadli už v 1. kole.

Shiffrinová dosiahla už desiate prvenstvo v olympijskej sezóne, z toho piate v klasickom slalome. Upevnila si tak vedúcu pozíciu vo Svetovom pohári i v priebežnej klasifikácii disciplíny. V nej zvýšila náskok na druhú Vlhovú na 335 bodov. V celkovom poradí SP vedie pred Švajčiarkou Wendy Holdenerovou o priepastných 821 bodov, tretia Vlhová stráca 827 b.

Americká suverénka ako prvá lyžiarka v histórii vyhrala prvých päť pretekov nového kalendárneho roka. "Dnes to boli preteky o hlave. Preštudovala som si jazdu Bernie (Bernadette Schildovej, pozn. red.) v prvom kole a povedala som si, že v druhom pôjdem skrátka na plný plyn a budem sa snažiť pritom baviť. Skončilo sa to pre mňa šťastne. Moje druhé kolá sú v poslednom čase bláznivé," povedala Shiffrinová pre ORF.

Shiffrinová slávila piate slalomové víťazstvo v rade, v hodnotení disciplíny získala v tejto sezóne neskutočných 780 z možných 800 bodov.

Viac o téme: Mikaela Shiffrinová Flachau