Slovan zdolal favorizovaný Magnitogorsk: Tréner hostí mu zložil poklonu

Marek Sloboda
Marek Sloboda

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v utorok na domácom ľade v KHL nad Metallurgom Magnitogorsk 4:3 a pripísali si tretie víťazstvo z uplynulých štyroch zápasov. V tabuľke Západnej konferencie im patrí 12. priečka, na ôsmy Čerepovec strácajú 23 bodov. Do konca sezóny čaká na "belasých" ešte osem zápasov, v ktorých môžu získať maximálne 24 bodov.

Zverenci trénera Eduarda Zankovca sa pred šesťzápasovým výjazdom, ktorý bude prerušený olympijskou prestávkou, rozlúčia s domácimi divákmi vo štvrtok 11. januára o 19.00 h, keď privítajú Traktor Čeľabinsk.

Hlasy:

Eduard Zankovec (tréner Slovana): "Mám veľkú radosť z víťazstva a tešia ma aj štyri strelené góly. Som rád, že sme dokázali využiť šance, to je veľmi dôležité v dueloch proti ťažkým súperom. Proti takému súperovi, akým je Magnitogorsk, nemôžeme hrať toľko oslabení."

Viktor Kozlov (tréner Metallurgu Magnitogorsk): "Gratulujem Slovanu k triumfu. Domáci dnes zaslúžene uspeli. Zápas im patril od začiatku až do konca. Slovan dokázal lepšie využívať šance ako moji chlapci."

Marek Sloboda (útočník Slovana, prvý gól v KHL): "Som rád, že sme zvíťazili v súboji proti náročnému súperovi. Myslím si, že je to zásluha výborného kolektívneho výkonu od brankára až po útočníkov. Mám radosť zo streleného gólu, je to úžasný pocit. Od malička som sníval, ešte keď som s otcom chodil na starý 'zimák', že dám gól za Slovan. Budem pracovať ďalej, aby prišli aj ďalšie."


Tagy: HC Slovan Bratislava Metallurg Magnitogorsk Marek Sloboda

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
TASR - Michal Svítok

DISKUSIA