Lacko si pripomenul chuť porážky: Večný rival ho k ničomu nepustil

Lukáš Lacko
Lukáš Lacko

AUCKLAND - Slovenský lucky loser z kvalifikácie Lukáš Lacko prehral za 86 minút 6:7 (4). 3:6 s holandským rovesníkom Robinom Haasem v stretnutí stredajšieho osemfinálového 2. kola hlavnej súťaže dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour 250 ASB Classic v novozélandskom Aucklande (dotácia 561 345 USD, tvrdý povrch Plexicushion vonku).

Tridsaťročný piešťanský rodák Lacko, 90. vo svetovom rebríčku, teraz má proti Haasemu (43.) seniorskú bilanciu 2:2, hoci spočiatku viedol 2:0. Nerevanšoval sa za prehru 5:7, 4:6, ktorú inkasoval v marci 2015 v americkom Miami na Floride. Rivalita vrátane juniorského obdobia oboch trvá už od roku 2004.

Lacko aj Haase akoby mali druhý život na tomto podujatí. Slovák v nedeľu vo finálovom 2. kole kvalifikácie prehral s Brazílčanom Rogériom Dutrom Silvom, ale následne profitoval zo storna štartu Rusa Andreja Rubľova a v 1. kole "main draw" prekonal 19-ročného gréckeho držiteľa voľnej karty Stefanosa Tsitsipasa. Haase v 1. kole odvrátil dva mečbaly tiež 19-ročného nórskeho kvalifikanta Caspera Ruuda.

Lacko si vďaka vydarenému záveru sezóny 2017 - celkovým triumfom na challengeroch v Bratislave a Brescii - zabezpečil štart priamo v hlavnej singlovej súťaži na melbournských grandslamových Australian Open (15. - 28. januára). Ako jediný Slovák nemusí ísť cez tohtotýždňovú kvalifikáciu dvojhry mužov. Súpera spozná vo štvrtok o 9.00 h SEČ.

Dvojhra - 2. kolo (osemfinále):
Robin Haase (Hol.) - Lukáš Lacko (SR) 7:6 (4), 6:3 za 86 minút


Tagy: Lukáš Lacko Robin Haase

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA