Ex-prezident FIFA je proti použitiu videotechnológie: Majstrovstvá sveta nemôžu byť pokusným králikom

Joseph Blatter
Joseph Blatter

BERLÍN - Bývalý prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Sepp Blatter je proti použitiu videotechnológie na tohtoročných MS v Rusku. Podľa švajčiarskeho funkcionára nový systém, ktorý testujú vo viacerých popredných európskych ligách, prináša veľa problémov.

 "Majstrovstvá sveta v Rusku nemôžu byť nejakým pokusným králikom. Treba si uvedomiť, že videotechnológia je vážny zásah do futbalu. Mnoho krajín ju používa odlišným spôsobom, je to celé ešte príliš nezrelé," citovala agentúra DPA slová Blattera, ktoré odzneli v rozhovore pre nemecký magazín Bild. 

Blatter sa počas 17-ročného pôsobenia na čele FIFA staval skepticky k technologickým inováciám. Pred MS 2014 v Brazílii však presadil, aby prišlo k použitiu elektroniky GoalControl. Tá sledovala, či lopta prejde celým objemom za bránkovú čiaru. Blatter si momentálne odpykáva šesťročný dištanc. Dôvodom udelenia trestu od etickej komisie FIFA bolo netransparentné vyplatenie dvoch miliónov švajčiarskych frankov bývalému šéfovi Európskej futbalovej únie (UEFA) Michelovi Platinimi, ku ktorému prišlo v roku 2011.


Tagy: Sepp Blatter fifa

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA