Veľká nádej austrálskeho tenisu šokuje: Cestou domov som nevládal podať taxikárovi kreditku

Thanasi Kokkinakis
Thanasi Kokkinakis

MELBOURNE - Austrálsky tenista Thanasi Kokkinakis (21) spätne priznal, že jeho kariéru takmer nadobro ukončila márnivosť zo sklonku roka 2015.

"Dopočul som sa, že Nike pripravuje tričko bez rukávov. Začal som si teda v posilňovni prikladať. Hovoril som si, že musím trochu nabrať svalovú hmotu. Príšerný nápad. Pri tlaku na lavičke mi odišlo rameno. Cestou domov som nevládal podať taxikárovi kreditku. Kortizónové injekcie nepomohli, bolo to na operáciu," povedal Kokkinakis pre 20FOUR In My Own Words, zdieľal to web Daily Mail na základe správy Australian Associated Press.

Kokkinakisa potrápilo rameno ešte raz po trojmesačnom rehabilitačnom programe: "Dal som servis a cítil som, že ho mám vyhodené. Prehodil som si raketu do druhej ruky, rozlámal som ju a rozplakal som sa." Medzičasom mal problémy aj s prsným svalstvom, lakťom a slabinami. Posledné spomenuté ťažkosti si privodil, keď si pri nútenej odstávke hornej časti tela udržiaval kondíciu intenzívnym behaním.

Dvadsaťjedenročný rodák z Adelaide Kokkinakis je bývalým 69. hráčom svetového rebríčka ATP vo dvojhre, takto vysoko sa dostal ešte ako tínedžer. Momentálne figuruje na 215. priečke, na melbournských grandslamových Australian Open si 15. - 28. januára zahrá na základe voľnej karty od národnej asociácie Tennis Australia (TA), dostal ju už v novembri.


Tagy: Thanasi Kokkinakis

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA