Jágrova pohroma v NHL vzbudila otázniky: Šance sa chytil tréner repre a hneď mu volal!

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

CALGARY - Jaromír Jágr zažíva poriadne mizernú sezónu. Po príchode do Calgary sa mu lepí smola na päty. Prakticky neustále musí bojovať so zraneniami a aj keď hrá, nedostáva dostatok priestoru a tým pádom nezbiera body. Po poslednom zranení sa hovorí, že už v NHL dohral. Situáciu sa pokúsil využiť reprezentačný tréner českých hokejistov Josef Jandač.

Jágrovi celkom určite chýba slnečná a príjemná Florida. V mrazivej Calgary jeho telo nefunguje správne a nedarí sa mu. Nie je vylúčené, že v najlepšej lige sveta si už nikdy nezahrá. Keďže na olympiádu nemôžu ísť hráči so zmluvami v NHL, tréner Jandač sa rozhodol Jágrovi zavolať, aby sa porozprávali o možnosti reprezentácie. Šance sú malé, no nie je to vylúčené. Problémom je však zlá forma, zranenie a ešte stále aktívna zmluva v zámorí.

"Teraz je na tom tak, že jeho zdravotný stav nie je optimálny a sezóna sa nevyvíja podľa predstáv. Práve preto nemá tendenciu niekam sa tlačiť. Nemôžem predpokladať, že by sa v tomto stave Jarda v nominácii objavil," povedal Jandač v rozhovore pre idnes.cz.


Tagy: Jaromír Jágr Josef Jandač

Zdroj:
športky
Foto:
SITA

DISKUSIA