Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou: Good Angels zmazali 14-bodové manko a postupujú!

Na snímke hráčky Good Angels Košice, uprostred tréner Peter Jankovič Na snímke hráčky Good Angels Košice, uprostred tréner Peter Jankovič Zdroj: TASR

KOŠICE - Basketbalistky Good Angels Košice postúpili do štvrťfinále Európskeho pohára FIBA žien 2017/2018. Vo štvrtkovej osemfinálovej domácej odvete zvíťazili nad družstvom francúzskeho Basket Landes 63:44 a zmazali 14-bodové manko z minulotýždňového prvého zápasu (55:69). Najlepšou strelkyňou domácich sa stala Darxia Morrisová, ktorá sa prezentovala 18 bodmi.

Good Angels sa vo štvrťfinále predstavia proti talianskemu klubu Reyer Benátky. Prvý duel ja na programe 25. januára na palubovke Košíc.

Košičanky v odvete začali dobre, v úvodnej desaťminútovke si utvorili päťbodový náskok, v druhej viedli aj o 13 bodov. Nevyšiel im však záver prvého polčasu, keď sa hostkám podarilo šesťbodovou sériou znížiť na rozdiel siedmich bodov. Po zmene strán ako prvé skórovali Francúzky, domáce sa však postupne dostali do tempa a odskočili na 11 bodov.

Záverečná štvrtina bola v znamení GA. "Anjelky" pokračovali v skvelom výkone a päť minút pred koncom zápasu sa dostali prvýkrát v stretnutí do "postupového" 16-bodového trháku. Košičanky viedli aj o 18 bodov, potom však skúsené hostky skorigovali na rozdiel 14 bodov. Záver duelu opäť patril Košičankám: najprv skórovala Zuzana Žirková, obrana domácich následne zastavila niekoľko útokov hostí a postup GA potvrdila úspešnými trestnými hodmi Romana Stehlíková.

Good Angels Košice (SR) - Basket Landes (Fr.) 63:44 (15:10, 17:15, 15:11, 16:8) - prvý zápas 55:69, do štvrťfinále postúpili Košice

Viac o téme: Good Angels Košice Basket Landes