Kuzminová si sype popol na hlavu: Bol to pre mňa šok, nerozumiem tomu!

Anastasia Kuzminová
Anastasia Kuzminová

RUHPOLDING - Vo vytrvalostných pretekoch 5. kola Svetového pohára biatlonistiek zvíťazila v nemeckom Ruhpoldingu na 15 km trati Talianka Dorothea Wiererová. Od druhej Fínky Kaisy Mäkäräinenovej ju delilo 12,7 sekundy a od tretej Kanaďanky Rosanny Crawfordovej 21,2.

Slovenská líderka priebežného celkového poradia SP Anastasia Kuzminová poslala tri rany mimo (2-0-1-0) a po dvoch minulotýždňových triumfoch z ďalšieho nemeckého strediska Oberhofu (štvrtkový šprint, sobotňajšia stíhačka) sa tentoraz musela uspokojiť s 9. miestom pri manku 1:32,3 min. Paulína Fialková figuruje na 37. mieste vo výsledkovej listine, Terézia Poliaková bola 82. a Ivona Fialková obsadila 87. priečku.

"Vo vytrvalostných pretekoch určite treba strieľať nuly. Tie dve trestné minúty hneď na začiatku boli pre mňa trochu šokom. Nie úplne som totiž rozumela tomu, prečo sa to stalo. Nástrel bol v bezvetrí, počas súťaže už mierne pofukovalo, ale neviem... Nič to: už som si len povedala, že treba na trati bojovať ako o život a aspoň čiastočne to zvrátiť bežecky. Samozrejme, zároveň už nerobiť ďalšie chyby. Jedna ešte prišla... Je to biatlon a ten je zaujímavý tým, že musíte skombinovať presnú streľbu s výborným behom. Keď sa niečo nepodarí, nevyhráte," povedala Kuzminová pre RTVS, zdieľal to web Biatlon-Info.sk.

"Bežecky som sa ešte necítila dobre, ale nič iné sme s trénerom ani neočakávali. Snažili sme sa totiž byť čo najdlhšie v Obertilliachu, takže sme sem prišli z plného tréningu. Ležky boli bez problémov a aj v stojkách som sa snažila urobiť všetko ako na tréningu, kde mi to veľmi dobre padalo. Neboli to teda ´odfláknuté´ stojky, ale nepopadali. Možno nabudúce. Ideme ďalej," vyhlásila Paulína Fialková.

"Som šťastná, že moja streľba sa po určitých ťažkostiach z decembra ustálila. Vedela som, že všetko to bude práve o streľbe. V ostatných týždňoch pri nej pociťujem veľkú sebaistotu. Mám rada toto dejisko a tvrdý podklad vyhovuje môjmu bežeckému štýlu viac ako mäkká trať," uviedla Wiererová podľa spravodajstva Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU).


Tagy: Anastasia Kuzminová

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA