VIDEO Pánik po prvýkrát v novom drese: Po nečakanom presune si zaspomínal na Hossu

Richard Pánik na prvom tréningu v drese Arizony
Richard Pánik na prvom tréningu v drese Arizony

ARIZONA - Richard Pánik, ktorý sa v NHL nečakane presunul z Chicaga do Arizony, sa už začal udomácňovať v novom pôsobisku. 26-ročný krídelník dnes naplno zarezával na tréningu Coyotes v Gila River Arene.

"Odohralo sa to naozaj rýchlo, no teraz som tu a sústredím sa na ďalšie kroky tu v Arizone. Myslím, že som začal sezónu dobre, no potom to kleslo. Mal som síce šance ale nepadalo to do bránky," uviedol v prvotnej reakcii po príchode do Arizony Pánik. 

Za poklesom výkonnosti slovenského krídelníka môže stáť aj dlhodobá absencia slovenskej hviezdy Blackhawks Mariána Hossu. "Áno, on je proste líder. Vždy bola v šatni dobrá atmosféra a teraz chýba na ľade a aj mimo neho. Veľmi mi pomohol, keď som prišiel do Chicaga. Takto to však chodí. Prišiel som do mladého tímu a chcem tu odovzdať svoje skúsenosti z posledných rokov. Môj plán je hrať moju hru. Myslím si, že v uplynulých stretnutiach som hral skutočne dobre. Chcel by som na tejto ceste vytrvať, každý večer podať čo najlepší výkon a pomôcť môjmu novému tímu povyhrávať zápasy. Na to sa budem sústrediť​," pokračoval Slovák po presune do nového tímu NHL.

Vedenie Arizony verí, že Pánik prinesie do ich tímu góly i solídnu hru smerom dozadu. "Je to veľký a šikovný krídelník, ktorý je excelentný strelec. Taktiež je to dobrý a rýchly obojsmerný útočník s bohatými skúsenosťami. Bude dobrý prírastok do našej skupiny útočníkov," pochvaľoval si Pánikov príchod generálny manažér "kojotov" John Chayka.

 "Pánik mal skvelú minulú sezónu, no v tejto nemal takú formu, akú by sme chceli. No stále ponúka množstvo dobrých vlastností v jeho hre, takže dúfajme, že sa mu na novom pôsobisku bude dariť," povedal na jeho adresu po nečakanom presune generálny manažér Blackhawks Stan Bowman.

 


Tagy: Marián Hossa Richard Pánik Arizona Coyotes

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky, TASR
Foto:
nhl.com; Video: nhl.com

DISKUSIA