VIDEO Futbalový Slovan do Turecka už bez tria hráčov: Čaká nás tam kvalita

Slovan odštartoval zimnú prípravu
Slovan odštartoval zimnú prípravu

BRATISLAVA - Výprava futbalistov ŠK Slovan Bratislava nabrala v piatok smer Turecko, kde hráči absolvujú kondično-herné sústredenie i šesť duelov s kvalitnými súpermi. V tréningovom rezorte v Beleku pri brehu Stredozemného mora sa úradujúci slovenský vicemajster bude 25 dní pripravovať na jarnú časť sezóny 2017/2018, návrat je plánovaný 7. februára. Do "krajiny polmesiaca" odcestovalo pod vedením trénera Martina Ševelu 24 hráčov, ku ktorým sa priamo v Beleku pridá brankár Frederik Valach, ten bol v kádri reprezentácie SR "20" v Grécku.

Na sústredenie už necestoval František Kubík, ktorý podľa informácie na klubovom webe zostal v Bratislave a bude sa pripravovať s juniorkou. Dvadsaťosemročný ľavý obranca či krídelník dostal od ŠK Slovan povolenie hľadať si nový angažmán. "Samozrejme, že som z toho smutný a sklamaný. Celkovo mám zmiešané pocity, veď zo súčasného kádra som v klube najdlhšie bez prerušenia. Nedostal som žiadne extra zdôvodnenie. Len mi oznámili, že si môžem hľadať nové pôsobisko. Už počas jesennej časti, keď som prestal hrávať a nebol som v nomináciách na zápasy, som tušil, že by to mohlo skončiť presne takto," vyjadril sa pre denník Šport 28-ročný rodák z Prievidze František Kubík, ktorý má platnú zmluvu do leta 2018: "Som naklonený tomu, že budem pôsobiť niekde v zahraničí. Predsa len už nie som najmladší a môže to byť moja posledná šanca zahrať si niekde vonku. Rád by som ju využil. Viem o nejakom záujme z Poľska a Kazachstanu, zatiaľ som nedostal žiadnu konkrétnu ponuku. Budem sa pripravovať s juniorkou, s B-tímom. Úroveň slovenskej druhej ligy však nie je až taká vysoká, ako by som potreboval. A keď už viem, že ma v Slovane nechcú, tak radšej pôjdem preč. Otvorene som sa o mojej situácii rozprával aj s trénerom Ševelom. On ma nepovažuje za ľavého obrancu, ale za ľavého krídelníka. Tam je však v Slovane obrovská konkurencia, ešte väčšia ako v obrane, takže by som nedostával príležitosti v zostave."

V kádri A-mužstva Slovana už nie je obranca Samuel Antálek, ktorý sa tiež bude pripravovať s juniorkou. S "áčkom" necestoval do Beleku ani Uroš Damnjanovič, ten sa doma v Srbsku zotavuje zo zlomeniny kostičky na nohe. "Klub zároveň dotiahol polročné hosťovanie dvojice Juraj Kotula, Marek Rigo v Zlatých Moravciach. Títo dvaja mladíci budú môcť v FC ViOn pravidelne získavať hernú prax v najvyššej súťaži," informuje oficiálna internetová stránka bratislavského klubu. Osemnásťročný brankár Tomáš Rybár, ktorý na jeseň trénoval s A-mužstvom a vekovo ešte spadá do dorasteneckej kategórie, sa bude na jarnú časť tohto ročníka pripravovať s výberom Slovana do 19 rokov - na jeseň zaň odchytal aj niekoľko súťažných duelov.

Na turecké sústredenie odcestovalo kvarteto nových posíl ŠK Slovan - brankár Michal Šulla, ukrajinský ľavý obranca Arťom Suchockij, holandský stredopoliar Ricky van Haaren a slovinský útočník Andraž Šporar. Do Turecka odcestoval aj brankár Martin Trnovský, ktorý v piatok podpísal profesionálnu zmluvu. "Je možné, že v prípade príchodu posíl sa noví hráči pripoja k tímu ešte počas sústredenia v Beleku," dopĺňa web "belasých".

Hráči sa budú pripravovať v rovnakom tréningovom rezorte ako pred rokom: v Beleku majú k dispozícii kvalitné tréningové plochy s prírodnou trávou, posilňovňu, bazén i dostatok možností na regeneráciu. "Od utorka sme nabehli na dvojfázové tréningy, v ktorých budeme pokračovať aj na sústredení v Turecku. Počas najbližšieho týždňa čaká hráčov kombinácia herných cvičení, vytrvalostných behov i tréningov v posilňovni,“ vyhlásil pred odletom tréner Martin Ševela a pokračoval: "Do Turecka cestujeme s cieľom zodpovedne sa pripraviť na jarnú časť sezóny. Čaká nás tam kvalita v podobe tréningových plôch či súperov v prípravných dueloch. Zameriame sa na mix faktorov - budeme pracovať na systémových veciach v našej hre, na kondičnej stránke a takisto sa pokúsime čo najlepšie odohrať prípravné zápasy proti atraktívnym súperom."

Zoznam futbalistov ŠK Slovan Bratislava, ktorí odleteli na sústredenie do Turecka (zdroj: klubový web):

Brankári: Dominik Greif, Michal Šulla, Martin Trnovský + Frederik Valach sa pripojí v Turecku

Obrancovia: Vasil Božikov, Erik Čikoš, Diamantis Chuchumis, Adam Laczkó, Milan Rundič, Kornel Saláta, Boris Sekulič, Arťom Suchockij

Stredopoliari: Lukáš Droppa, Ricky van Haaren, Dávid Holman, Joeri de Kamps, Filip Oršula, Ibrahim Rabiu, Vukan Savičevič, Mitchell Schet

Útočníci: Aleksandar Čavrič, Filip Hološko, Jakub Mareš, Andraž Šporar, Róbert Vittek

Program stretnutí ŠK Slovan Bratislava v rámci sústredenia v tureckom Beleku (12. januára - 7. februára 2018):

20. januára: ŠK Slovan Bratislava - Krídla Sovietov Samara (Rus.-II. liga)
24. januára: ŠK Slovan Bratislava - Olimpik Doneck (Ukr.)
27. januára: ŠK Slovan Bratislava - FK Vojvodina Nový Sad (Srb.)
31. januára: ŠK Slovan Bratislava - FC Újpest (Maď.)
4. februára: ŠK Slovan Bratislava - FC Zenit Petrohrad (Rus.)
6. februára: ŠK Slovan Bratislava - NK Veres Rivne (Ukr.)


Tagy: ŠK Slovan Bratislava Martin Ševela

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
skslovan.com; Video: ŠK Slovan TV

DISKUSIA