VIDEO Federerova parťáčka sa nestačila diviť: Jej súperka na kurte roztancovala aj usporiadateľa!

Andrea Petkovicová na kurte roztancovala aj usporiadateľa
Andrea Petkovicová na kurte roztancovala aj usporiadateľa

MELBOURNE - Nemecká tenistka Andrea Petkovicová baví internet! Za všetko môžu jej tanečné vlohy, ktoré naplno predviedla počas súboja na exhibičnom podujatí v austrálskom Melbourne. Nemka to priamo na kurte poriadne rozbalila a ani jej švajčiarska súperka so slovenskými koreňmi Belinda Benčičová sa nestačila diviť. Zábavné VIDEO sa okamžite stalo hitom internetu...

Finálový súboj zastavil dážď, kedy usporiadatelia prerušili hru a obidve aktérky tak istý čas nútene museli čakať na pokračovanie. 30-ročná nemecká tenistka však dlho nezaháľala a opäť raz potvrdila, že je poriadny živel. 

Hlasná hudba z reproduktorov počas prestávky Petkovicovú okamžite vyprovokovali k ladným pohybom priamo na kurte. Nemka vlniaca sa v rytme hudby vyzerala ako keby sa bavila na nejakej tanečnej párty, za čo si pochopiteľne vyslúžila veľký aplauz od publika. To však ani zďaleka nebol koniec jej tanečného vystúpenia. Svojimi pohybmi mierne roztancovala aj Federerovu parťáčku z Hopmanovho pohára Benčičovú, ktorá uplynulý týždeň po boku tenisového rekordéra vybojovala pre Švajčiarsko víťaznú trofej. V dobrej nálade bol aj jeden z usporiadateľov, ktorý po výzve od Petkovicovej neváhal, pridal sa k tancujúcej Nemke a predviedol tiež niekoľko tanečných kreácií. Finálový duel sa tak pomaly menil na nejaký letný festival plný hudby a tanca. 

Po dažďovej prestávke sa nabudená Nemka dočkala triumfu v úvodnom sete (6:3), ale ďalšie dva už patrili Švajčiarke so slovenskými koreňmi (6:4, 10:4), ktorá sa tak stala celkovou víťazkou exhibičného podujatia. 

Obidve tenistky sa samozrejme predstavia na úvodnom grandslamovom podujatí sezóny Australian Open. Benčičovú v prvom kole čaká veľmi silná súperka Američana Venus Williamsová (5.) a Petkovicová o postup do druhého kola zabojuje s vysoko favorizovanou českou rivalkou Petrou Kvitovou (29.)


Tagy: Andrea Petkovicová Belinda Benčičová

Zdroj:
športky
Foto:
eurosport.de; Video: Youtube

DISKUSIA